Vælg en side

Ungdom Piger
(U13-U18)

Baneplan

Se hvor dit hold træner.

 

Vil du gerne spille fodbold i B.93?

Så kontakt venligst

  • Head of Coaching og Talentchef Richard Lilja for spørgsmål om Pigeakademiet
  • Jesper Nielsen, hvis du vil vide mere om Pige-/Kvindeafdelingen.

 

Holdoversigt

Herunder finder du kontaktinfo for klubbens pigehold fra U13-U18.

 

U18 A Piger

Cheftræner
Morten Børkop
morten.boerkop@gmail.com

Holdleder
Mette Diget Christensen
mettediget@gmail.com

Samarbejdspartner

U16 A Piger

Cheftræner
Patrick Allan Glikmann
pato@b93.dk

Cheftræner
Mohammad Ummar Rafiq
umar514@gmail.com

Holdleder
Ulla Zeeberg
ulla.zeeberg@live.dk

Holdleder
Ann-Christina Oliveira Borg
annoliveira@hotmail.com

Holdleder
Sanne Kåre Kjærup Justesen
sanne_justesen85@hotmail.com

Holdleder
Peter Linnet
pslinnet@gmail.com

Holdleder
Charlie Groth-Hansen
charlie_hansen@hotmail.com

Samarbejdspartner

U15 B Piger

Årgangsansvarlig
Morten Skou-Christensen
msc@b93.dk

Cheftræner
Sito Sala
sitosala@hotmail.com

Holdleder
Peder Svensgaard
peder.rikke@mail.dk

U14 A Piger

Cheftræner
Rowshan Fatahi
rowshan@b93.dk

Holdleder
Thomas Sylvest
thomas.sylvest@gmail.com

Holdleder
Sanne Bredsdorff
sbredsdorff@gmail.com

U13 A Piger

Cheftræner
Henrik Helleskov-Duus
hehe@brondbyif.net

Cheftræner
Marie Eggert Andersen
m.eggert-andersen@live.dk

Holdleder
Ulrik Frandsen
ufr@ida.dk

U13/U14 Piger B

Årgangsansvarlig
Morten Skou-Christensen
msc@b93.dk

Cheftræner
Ioannis Moschonas
gi.mosxonas@gmail.com

Holdleder
Teis Corneliussen
teiscorneliussen@yahoo.dk