Vælg en side

Ungdom Piger
(U12-U18)

Her finder du kontaktinfo for klubbens hold for U12-U18 pigehold.

Se hvor dit hold træner.

 

Vil du gerne spille fodbold i B.93?

Så kontakt venligst

  • Head of Coaching og Talentchef Richard Lilja for spørgsmål om Pigeakademiet
  • Jesper Nielsen, hvis du vil vide mere om Pige-/Kvindeafdelingen.

 

Holdoversigt

Herunder finder du kontaktinfo for klubbens pigehold fra U12-U18.

U18 A (DM række)

Cheftræner
Keld Juhl
kj@b93.dk

Holdleder
Finn Hvorup Slott
oldslott@gmail.com

U16 A (DM række)

Cheftræner
Patrick “Pato” Glikmann
pato@b93.dk

Holdleder
Peter Sommer Linnet
pslinnet@gmail.com

U14 A (Liga 1 række)

Cheftræner
Ummar Rafiq
umar514@gmail.com

Holdleder
Ulla Koch Zeeberg
ulla.zeeberg@live.dk

Holdleder
Ann Christina Oliveira Borg
annoliveira@hotmail.com

Holdleder
Sanne Kåre Kjærup Justesen
sanne_justesen85@hotmail.com

U14 B+ (Mesterrække)

Cheftræner
Sito Sala

Holdleder
Peder Svensgaard
peder.rikke@mail.dk

U13 B+ (Liga 2 række)

Cheftræner
Rowshan Fetahi
rowshan@b93.dk

U12 og U13 B (Række 1)

Cheftræner
Mikael Heinsen
mikael@b93.dk

U12 B+ (Række 1)

Cheftræner
Marie Eggert Andersen
m.eggert-andersen@live.dk

Holdleder
Ulrik Frandsen
ufr@ida.dk