Vælg en side

Ungdom Drenge
(U12 til U19)

B.93 UNGDOMSFODBOLD U12-19 (årgang 2003-10)

Ungdomsfodbold i B.93, årgang 2003-2012, består af et akademi/elitehold og af en række subelite/bredde hold på hver årgang.

Så uanset hvilket niveau du kan/vil spille på, er der et hold til dig i B.93.

Vi lægger vægt på at alle unge udvikler sig, og forventer at spillerne er engagerede og glade for at komme til træning og kampe.

Se hvor dit hold træner.

 

Vil du gerne spille fodbold i B.93?

Så kontakt venligst enten

  • Mads Petersen (Alle børn mellem 1-10 år, årgang 2011-2020)
  • Patrick “Pato” Glikmann (Alle unge mellem 11-18 år på nær akademiholdene, årgang 2003-2010)
  • Jesper Nielsen (Senior og ældre. Vi tager gerne imod “lukkede hold” eller grupper, der vil lave et hold sammen).

Drejer din henvendelse sig om Akademiet (U12-U19), så kontakt venligst Rekrutteringschef Karim Bader på kba@b93.dk.

De aktuelle kontingentsatser finder du her.

 

Holdoversigt

Herunder finder du kontaktinfo for klubbens drengehold fra U12-U19.

 

 

U19 A (U19 Divisionen)

Samarbejdspartner
Sparekassen Sjælland-Fyn

Cheftræner
Mikkel Holm
mh@b93.dk

Assistenttræner
Mathias Thomsen
thomsen@b93.dk

Holdleder
Hans Duelund Larsen
hansdlarsen@yahoo.dk

U19 B

Træner
Bo Kjelmann
bokjellman@gmail.com

Træner
Niels Raun
nr@rejsekort.dk

Holdleder
Bo Kjelmann
bokjellman@gmail.com

U17 A (U17 Divisionen)

Cheftræner
Christian Piltoft
christian@b93.dk

Assistenttræner
Hjalte Zethner
hzm@live.dk

Fysisk træner
Thomas Knudsen
tk2403lfc@hotmail.com

Holdledere
Hans Duelund Larsen
hansdlarsen@yahoo.dk

Jesper Lauridsen
faksegade19@yahoo.dk

U17 B+

Cheftræner
Kristian Darmer

Træner
Firat Emin Kücükavci
f.avci@live.dk

Træner
Ioannis Moschonas
gi.mosxonas@gmail.com

Holdleder
Ingrid Riis Karlsen
ingrid@makesyoulocal.dk

U16 B+

Cheftræner
Fritz Niko Busch
fritzniko@me.com

Træner
Ayman Kadim

Træner
Ioannis Moschonas
gi.mosxonas@gmail.com

Holdleder
Michelle Sletten
michelle_sletten@yahoo.com

U16 B

Træner
Ayman Kadim
kadimo.ak@gmail.com

Træner
Savas Karakaplan
karakaplans@gmail.com

U15 A

Cheftræner
Mathias Thomsen
thomsen@b93.dk

Assistenttræner
Kristian Berg
kristianberg10@hotmail.com

Holdleder
Jakob Kalkar
holmkalkar@gmail.com

U15 B+ 1

Cheftræner
Adam Hersi
adammahad@hotmail.com

Træner
Ernest Osei

U15 B+ 2

Cheftræner
Frederik Larsen
til.frederikl@gmail.com

Træner
Elias Garval Andersen

Holdleder
Mads Christensen
mads2504@gmail.com

Holdleder
Peter Emil Petersen
peteremilpetersen@gmail.com

U15 B+ 3

Træner
David Chigal

Træner
Gustav Cudjoe
cudjoegustav@gmail.com

Holdleder
Helene Balslev
helenebalslev@hotmail.com

Holdleder
Avishay Gaziel
agaziel@gmail.com

U15 B

Træner
Laurits Ladegaard
torben@ladegaardpersson.dk

Træner
Ioannis Moschonas
gi.mosxonas@gmail.com

U14 A

Cheftræner
Michael Kjær
michaelkjaer94@live.dk

Assistenttræner
Benjamin Heim
b.haim@aol.com

Holdleder
Frederikke Ekstrand Schmidt
frederikke@schmidt-brand.dk

U14 B+

Cheftræner
Frederik Darmer
darmerfrederik@gmail.com

Træner
Zilas Baadgaard Reibe
zilasbaadgaard11@gmail.com

Holdleder
Allan Hollænder
ahbeeck@gmail.com

 

U14 B

Træner og holdleder på vej, webred.

 

8-MANDS FODBOLD

 

U13 A

Cheftræner
Lars Orthmann

Assistenttræner
Emil Larsen
emilatl@live.dk

Holdleder
Philip Helmer
philip_helmer@yahoo.dk

U13 B+ 1

Cheftræner
Morten Ingemann
mingemann72@hotmail.com

Træner
Daniel Hummel

Træner
Japhet Bitsei

Holdleder
Avishay Gaziel
agaziel@gmail.com

U13 B+ 2

Cheftræner
Rasmus Jungersen
rasmus@jungersen.net

Træner
Mathias Karlsen

Træner
Sebastian Karlsen

U13 B 1

Træner
Jan Chul Hansen
janchul@hotmail.com

Træner
William Lykke Kjeldsen
gi.mosxonas@gmail.com

Træner
Philip Trojahn Kølle

Holdleder
Niels Elsborg
ncje@vildrose.dk

U12 A

Cheftræner
Fuad Fuglsang
fugge@live.dk

Assistenttræner
Felix Schmidt

U12 B+

Cheftræner
Mukhtar Khalif
muggi86@gmail.com

Træner
Fritz Niko Busch
fritzniko@me.com

Træner
Yasser Hachache
ihab_sr@homail.com

Træner
Ergun Coban

Holdleder
Kenneth Olsen
kenneth@mudshop.dk

Holdleder
Stefan Danholm
sd@farfromhollywood.dk

U12 B

Træner
Nikolaj Johansen
nikolajjoha@gmail.com

Træner
Ioannis Moschonas
gi.mosxonas@gmail.com

Træner
William Tæstensen

Træner
Christian Tugsen