Vælg en side

Ungdom Drenge
(U13 til U19)

B.93 UNGDOMSFODBOLD U13-19 (årgang 2003-09)

Ungdomsfodbold i B.93, årgang 2003-2009, består af et akademi/elitehold og af en række subelite/bredde hold på hver årgang.

Så uanset hvilket niveau du kan/vil spille på, er der et hold til dig i B.93.

Vi lægger vægt på at alle unge udvikler sig, og forventer at spillerne er engagerede og glade for at komme til træning og kampe.

 

Baneplan

Se hvor dit hold træner.

 

Vil du gerne spille fodbold i B.93?

Så kontakt venligst enten

  • Mads Petersen (Alle børn mellem 1-10 år, årgang 2012-2021)
  • Patrick “Pato” Glikmann (Alle unge mellem 11-18 år på nær akademiholdene, årgang 2003-2009)
  • Jesper Nielsen (Senior og ældre. Vi tager gerne imod “lukkede hold” eller grupper, der vil lave et hold sammen).

Drejer din henvendelse sig om Akademiet (U13-U19), så kontakt venligst Rekrutteringschef Karim Bader på kba@b93.dk.

De aktuelle kontingentsatser finder du her.

 

Holdoversigt

Herunder finder du kontaktinfo for klubbens drengehold fra U13-U19.

 

 

U19 A (U19 Divisionen)

Cheftræner
Mikkel Holm
mh@b93.dk

Holdleder
Melvin Ahamadi

Samarbejdspartner

U19 B+

Årgangsansvarlig
Patrick Allan Glikmann
pato@b93.dk

Cheftræner
Kristian Darmer
kristian.darmer@b93.dk

Træner
Niels Raun
nr@rejsekort.dk

Holdleder
På vej webred.

U19 B

Årgangsansvarlig
Patrick Allan Glikmann
pato@b93.dk

Cheftræner
Bo Kjelmann
bokjellman@gmail.com

Holdleder
Niels Raun
nr@rejsekort.dk

U17 A (U17 Divisionen)

Cheftræner
Mathias Thomsen
thomsen@b93.dk

Holdleder
Hans Duelund Larsen
hansdlarsen@yahoo.dk

Samarbejdspartner

U17 B+

Årgangsansvarlig
Fritz Busch
fritzniko@me.com

Cheftræner
Fritz Busch
fritzniko@me.com

Holdleder
Jane Rosales Werngreen
werngreen@hotmail.com

U16 B+ 1

Årgangsansvarlig
Fritz Busch
fritzniko@me.com

Cheftræner
Lucas Plesner Fabricius Holm
lucaspfholm@gmail.com

Holdleder
Mads Christensen
mads2504@gmail.com

U16 B+ 2

Årgangsansvarlig
Fritz Busch
fritzniko@me.com

Cheftræner
Elias Garval Andersen
eliasduea@gmail.com

Holdleder
Peter Emil Petersen
peteremilpetersen@gmail.com

U16 B+ 3

Årgangsansvarlig
Fritz Busch
fritzniko@me.com

Cheftræner
Gustav Cudjoe
cudjoegustav@gmail.com

Holdleder
Avishay Gaziel
agaziel@gmail.com

U15 A

Cheftræner
Christian Gamst
christianhalle@sol.dk

Assistenttræner
Jakob Hannibal
j.hannibal@hotmail.com

Holdleder
Frederikke Schmidt
rikke@schmidt-ekstrand.dk

Samarbejdspartner

U15/16 B

Årgangsansvarlig
Fritz Busch
fritzniko@me.com

Cheftræner
Ioannis Moschonas
gi.mosxonas@gmail.com

Holdleder
På vej, webred.

U15 B+ 1

Årgangsansvarlig
Morten Skou-Christensen
msc@b93.dk

Cheftræner
Frederik Darmer
darmerfrederik@gmail.com

Holdleder
Michael Beck Poulsen
michaelbpoulsen@gmail.com

U15 B+ 2

Årgangsansvarlig
Morten Skou-Christensen
msc@b93.dk

Cheftræner
Emad Al Fourati
imad_2300@live.dk

Holdleder
På vej, webred.

U14 A

Cheftræner
Michael Kjær
michaelkjaer94@live.dk

Assistenttræner
Adam Hersi
adammahad@hotmail.com

Holdleder
Philip Helmer
philip_helmer@yahoo.dk

U14 B+ 1

Årgangsansvarlig
Frederik Larsen
til.frederikl@gmail.com

Cheftræner
Morten Ingemann
mingemann72@hotmail.com

Holdleder
Avishay Gaziel
agaziel@gmail.com

U14 B+ 2

Årgangsansvarlig
Frederik Larsen
til.frederikl@gmail.com

Cheftræner
Rasmus Jungersen
rasmus@jungersen.net

Holdleder
Niels Elsborg
ncje@vildrose.dk

U14 B 1

Årgangsansvarlig
Frederik Larsen
til.frederikl@gmail.com

Cheftræner
Jan Chul Hansen
janchul@hotmail.com

Holdleder
På vej, webred.

U14 B 2

Årgangsansvarlig
Frederik Larsen
til.frederikl@gmail.com

Cheftræner
David Chigalu
davidechigalu@gmail.com

Holdleder
På vej, webred.

8-MANDS FODBOLD

 

U13 A

Cheftræner
Kosma Zelewski
kosma@brnet.dk

Assistenttræner
Fekix Reinholdt
felix.reinholdt@hormail.com

Holdleder
Philip Helmer
philip_helmer@yahoo.dk

U13 B+ 1

Årgangsansvarlig
Morten Skou-Christensen
msc@b93.dk

Cheftræner
Ergun Coban
ergcb@hotmail.com

Holdleder
Kenneth Olsen
kenneth@mudshop.dk

U13 B+ 2

Årgangsansvarlig
Morten Skou-Christensen
msc@b93.dk

Cheftræner
Emil Kirkegaard
emilkirke@gmail.com

Holdleder
Martin Riello
rielloco@gmail.com

U13 B

Årgangsansvarlig
Morten Skou-Christensen
msc@b93.dk

Cheftræner
Daniel Friis Petersen
ptrsn89@gmail.com

Holdleder
Martin Riello
rielloco@gmail.com