B.93 UNGDOMSFODBOLD U13-19 (årgang 2005-11)
Ungdomsfodbold i B.93, årgang 2005-2011, består af et akademi/elitehold og af en række subelite/bredde hold på hver årgang.
Så uanset hvilket niveau du kan/vil spille på, er der et hold til dig i B.93.
Vi lægger vægt på at alle unge udvikler sig, og forventer at spillerne er engagerede og glade for at komme til træning og kampe.
Vil du gerne spille ungdomsfodbold for drenge i B.93?
Du kan melde dig ind i B.93 her.
Har vi ikke plads i din årgang, kan du skrive dig på venteliste.
Baneplan
Holdoversigt
Herunder finder du kontaktinfo for klubbens drengehold fra U13-U19.
U19 B+
Træner
Leonardo Notarnicola
leonardo.99.notarnicola@gmail.com
Holdleder
Philip Tokmark
pt@norreby.net
Træningstider
Vinter
Mandag 19:00 – 20:30 K3-A
Onsdag 19:00 – 20:30 K3-A
Torsdag 19:00 – 20:30 K3-A
U17 B+
Træner
Abdinasir Munye
abdinasirmunye7@hotmail.com
Holdleder
Isak Hoffmeyer
isakhoffmeyer@gmail.com
Træningstider
Vinter
Mandag 19:00 – 20:30 K3-4
Onsdag 19:00- 20:30 K3-B
Torsdag 19:00 – 20:30 K3-4
U17 B
Træner
Haris Curevac
hariscurevac94@gmail.com
Holdleder
–
Træningstider
Vinter
Mandag 19:00 – 20:30 K2-1
U16 B+
Træner
Emad Baker
imad_2300@live.dk
Holdleder
Ricki Bøttger
rickibottger@gmail.com
Træningstider
Vintertider
Mandag 19:00 – 20:30 K3-3
Tirsdag 19:00 – 20:30 K3-B
Torsdag 19:00 – 20:30 K3-3
U15 +
Træner
Morten Ingemann
mingemann72@hotmail.com
Holdleder
Japhet Kevin Bitsindou
ja.bitsindou@gmail.com
Træningstider
Vinter
Mandag 19:00 – 20:30 K2-B
Onsdag 19:00 – 20:30 K2-B
Torsdag 19:00 – 20:30 K2-B
U15 B+ 1
Træner
Rasmus Jungersen
rasmus@jungersen.net
Holdleder
Niels Elsborg
ncjelsborg@gmail.com
Træningstider
Vinter
Tirsdag 19:00 – 20:30 K2-A + K2-3
Torsdag 19:00 – 20:30 K1
U15 B 2
Træner
Arnaud Lukunku
anaudlukunku@gmail.com
Holdleder
På vej, webred.
Træningstider
Vinter
Tirsdag 19:00 – 20:30 K2-A + K2-3
Trsdag 19:00 – 20:30 K1
U14 B+
Træner
Ergün Coban
ergcb@hotmail.com
Holdleder
Kenneth Thomas Olsen
kenneth@mudshop.dk
Træningstider
Vinter
Mandag 17:30 – 19:00 K3-4
Onsdag 17:30 – 19:00 K1-A
Torsdag 17:30 – 19:00 K3-4
U14 B4
Træner
Hamza Ali Warsame Hassan
h.a.w.o@hotmail.com
Holdleder
–
Træningstider
Vinter
Tirsdag 17:30 – 19:00 K1-A + K5
Torsdag 17:30 – 19:00 K1-B + K5
U14 B 1
Træner
Fritz Niko Busch
fnb@b93.dk
Holdleder
Kit Bjerre Duus
kitduus@godmail.dk
Træningstider
Vinter
Tirsdag 17:30 – 19:00 K1-A + K5
Torsdag 17:30 – 19:00 K1-B + K5
U14 B 2
Træner
Zaid P-H Mehyar
saidphm@gmail.com
Holdleder
På vej, webred.
Træningstider
Vinter
Tirsdag 17:30 – 19:00 K1-A + K5
Torsdag 17:30 – 19:00 K1-B + K5
U14 B 3
Træner
Theis Havdrup Glub
fremmerne@hotmail.com
Holdleder
Dennis Green-Lieber
dennis@greenlieber.dk
Træningstider
Vinter
Tirsdag 17:30 – 19:00 K1-A + K5
Torsdag 17:30 – 19:00 K1-B + K5
8-MANDS FODBOLD
U13 B+
Træner
Adem Turan
cantera2100@hotmail.com
Holdleder
Martin Krieger
kriegermartin@hotmail.com
Træningstider
Vinter
Mandag 17:30 – 19:00 k1-2
Onsdag 16:00 – 17:30 K4
Torsdag 17:30 – 19:00 K4
U13 B
Træner
Morten Corlin
moco@dbu.dk
Holdleder
–
Træningstider
Vinter
Tirsdag 17:30-19:00 K1-B
Torsdag 16:00 – 17:30 K2-A