Vælg en side

Ungdom Drenge
(U12 til U19)

B.93 UNGDOMSFODBOLD U12-19 (årgang 2003-10)

Ungdomsfodbold i B.93, årgang 2003-2012, består af et akademi/elitehold og af en række subelite/bredde hold på hver årgang.

Så uanset hvilket niveau du kan/vil spille på, er der et hold til dig i B.93.

Vi lægger vægt på at alle unge udvikler sig, og forventer at spillerne er engagerede og glade for at komme til træning og kampe.

Se hvor dit hold træner.

 

Vil du gerne spille fodbold i B.93?

Så kontakt venligst enten

  • Mads Petersen (Alle børn mellem 1-10 år, årgang 2011-2020)
  • Patrick “Pato” Glikmann (Alle unge mellem 11-18 år på nær akademiholdene, årgang 2003-2010)
  • Jesper Nielsen (Senior og ældre. VI tager gerne imod “lukkede hold” eller grupper, der vil lave et hold sammen).

Drejer din henvendelse sig om Akademiet (U12-U19), så kontakt venligst Rekrutteringschef Karim Bader på kba@b93.dk.

De aktuelle kontingentsatser finder du her.

 

Holdoversigt

Herunder finder du kontaktinfo for klubbens drengehold fra U12-U19.

 

 

U19 Elite (U19 Divisionen)

Samarbejdspartner
Sparekassen Sjælland-Fyn

Cheftræner
Morten Corlin
corlin@b93.dk

Assistenttræner
Mathias Thomsen
thomsen@b93.dk

Holdleder
Hans Duelund Larsen
hansdlarsen@yahoo.dk

U19 Team Bo/NIels

Træner
Bo Kjelmann
bokjellman@gmail.com

Træner
Niels Raun
nr@rejsekort.dk

U17 Elite (U17 Divisionen)

Cheftræner
Christian Piltoft
christian@b93.dk

Assistenttræner
Hjalte Zethner
hzm@live.dk

Fysisk træner
Thomas Knudsen
tk2403lfc@hotmail.com

Holdledere
Hans Duelund Larsen
hansdlarsen@yahoo.dk

Jesper Lauridsen
faksegade19@yahoo.dk

U17 Elite Reserver

Træner
Maksim Risager Alyokhin
maksimraly@gmail.com

Træner
Kent Kristensen
kentkristensen7@gmail.com

Træner
Pelle Stampe
pellestampe@hotmail.com

Holdleder
Ingrid Riis Karlsen
ingrid@makesyoulocal.dk

 

U17 Rising Stars

Træner
David Chigalu
davidechigalu@gmail.com

U16 Elite Reserver

Cheftræner
Sebastian Platon
sebastian.platon@gmail.com

Træner
Zilas Baadsgaard Reibe
zilasbaadsgaard11@gmail.com

Træner
Haakon Borberg
hborberg@gmail.com

Holdleder
Michelle Sletten
michelle_sletten@yahoo.com

U16 Rising Stars

Træner
Ayman Kadim
kadimo.ak@gmail.com

Træner
Deniz Polat
deniz20003000@gmail.com

Holdleder
Ole Lund Hansen
olelundhansen@gmail.com

Holdleder
Allan Kruse
ak@johannestorpe.com

U15 Elite

Cheftræner
Kim Trier
kim@b93.dk

Assistenttræner
Kristian Berg
kristianberg10@hotmail.com

Holdleder
Jakob Kalkar
holmkalkar@gmail.com

U15 Elite Reserver 1

Cheftræner
Patrick Glikmann
pato@b93.dk

Træner
Andrew Matovu
avm@b93.dk

Træner
Hamza Harbieh
hamza00@live.dk

Holdleder
Glenn Huniche
huniche@me.com

Holdleder
Mille Balslev
milleblslv@gmail.com

U15 Elite Reserver 2

Cheftræner
Adam Hersi
adammahad@hotmail.com

Træner
Ansgar Birkelund
ansgar@billehoj.dk

Holdleder
Mads Christensen
mads2504@gmail.com

Holdleder
Peter Emil Petersen
peteremilpetersen@gmail.com

U15 Rising Stars 1

Træner
Frederik Larsen
til.frederikl@gmail.com

Træner
Gustav Cudjoe
cudjoegustav@gmail.com

Holdleder
Helene Balslev
helenebalslev@hotmail.com

Holdleder
Avishay Gaziel
agaziel@gmail.com

U15 Rising Stars 2

Træner
Trey Zeke Zidwemba
treyzidwemba@gmail.com

Træner
Mazen Salameh
mazen2020@live.com

Holdleder
Cathrine Møller
cathrine73@hotmail.com

Holdleder
Gitte Danielsen
gittedanielsen@hotmail.com

U15 Rising Stars 3

Træner
Laurits Ladegaard
torben@ladegaardpersson.dk

Træner
Ioannis Moschonas
gi.mosxonas@gmail.com

U14 Elite

Cheftræner
Michael Kjær
michaelkjaer94@live.dk

Assistenttræner
Benjamin Heim
b.haim@aol.com

Holdleder
Frederikke Ekstrand Schmidt
frederikke@schmidt-brand.dk

U14 Elite Reserver

Cheftræner
Otto Ipsen
ottoipsen@gmail.com

Cheftræner
Frederik Darmer
darmerfrederik@gmail.com

Træner
Markus Krag
markuskrag@gmail.com

Holdleder
Allan Hollænder
ahbeeck@gmail.com

 

U14 Rising Stars

Træner
Zilas Baadgaard Reibe
zilasbaadgaard11@gmail.com

Træner
Haakon Borberg
hborberg@gmail.com

Holdleder
Claus Brandt Jacobsen
clausbrandtjacobsen@yahoo.dk

Holdleder
Michael Sheick
ms@momentumplus.dk

 

8-MANDS FODBOLD

 

U13 Elite

Cheftræner
Lars Orthmann

Assistenttræner
Emil Larsen
emilatl@live.dk

Holdleder
Philip Helmer
philip_helmer@yahoo.dk

U13 Elite Reserver

Cheftræner
Morten Ingemann
mingemann72@hotmail.com

Træner
Emil Eliasen Dehlholm
emildehlholm@gmail.com

Træner
Nikolai Charles Lynge Bergdahl
nikolai-charles@hotmail.com

Holdleder
Avishay Gaziel
agaziel@gmail.com

Holdleder
Maiken Boe Espersen
maikenboe@hotmail.com

U13 Rising Stars 1

Træner
Rasmus Jungersen
rasmus@jungersen.net

Holdleder
Niels Elsborg
ncje@vildrose.dk

U13 Rising Stars 2

Træner
Jan Chul Hansen
janchul@hotmail.com

Træner
Ioannis Moschonas
gi.mosxonas@gmail.com

Holdleder
Niels Elsborg
ncje@vildrose.dk

U12 Elite

Cheftræner
Fuad Fuglsang
fugge@live.dk

Assistenttræner
Felix Schmidt

U12 Elite Reserver 1

Cheftræner
Mukhtar Khalif
muggi86@gmail.com

Holdleder
Kenneth Olsen
kenneth@mudshop.dk

U12 Elite Reserver 2

Cheftræner
Fritz Busch
fritzniko@me.com

Træner
Yasser Hachache
ihab_sr@homail.com

Holdleder
Stefan Danholm
sd@farfromhollywood.dk

U12 Rising Stars

Træner
Nikolaj Johansen
nikolajjoha@gmail.com

Træner
William Tæstensen

Træner
Christian Tugsen