Vælg en side

Børnehold Drenge
(til og med U11)

B.93’S BØRNEHOLD

B.93’s børnehold består en en stribe entusiastiske forældretrænere og holdledere, som alle er med til at sikre fantastiske fodboldoplever, for spillerne. Børnefodbold i B.93 er årgangene op til og med U11.

Formålet er at udvikle og lære fodboldens basiskundskaber, hvor der både er plads til dem, der sparker lige ud og til dem, der sparker skævt. I B.93 forventer vi altid at spillerne er engagerede og glade for at komme til træningen og ikke mindst kampe/stævner.

Overordnet ansvarlig for B.93 Børnefodbold er i det daglige Rasmus Broberg Jespersen.

Se hvor dit hold træner.

 

Vil du gerne spille fodbold i B.93?

Så kontakt venligst

 

Holdoversigt

Her finder du kontaktinfo for klubbens børnehold for drenge.

 

8-MANDS FODBOLD

U11 Elite

Årgangsansvarlig og cheftræner
Peter Kalvig
peterkalvig1992@hotmail.com

Assistenttræner
Deniz Memisovski
denizmemis92@hotmail.com

Holdleder
Christian Monrad
cmonrad@hotmail.com

U11 Elite Reserver

Træner
Tobias Schiermacher
tobias@schiermacher.com

Holdleder
Emil Ziyanak
emzi@hofor.dk

U11 Rising Stars

Træner
Frederik Ellermann
frederikgrosenellermann@gmail.com

Holdleder
Martin Krieger
kriegermartin@hotmail.com

5-MANDS FODBOLD

U10 Elite

Årgangsansvarlig og cheftræner
Carl-Emil Lopdrup
celopdrup@gmail.com

Assistenttræner
Viktor Jankovic
viktorj1408@gmail.com

Holdleder
Philip Helmer
philip_helmer@yahoo.dk

U10 Elite Reserver

Træner
Deniz Memisovski
denizmemis92@hotmail.com

Holdleder
Pernille Fussing
pfussing@yahoo.dk

U10 Rising Stars

Træner
Nikolaj Ellegård Hansen
nikobedego@gmail.com

Holdleder
David Pedersen
davidazoulay_1@hotmail.com

 

U10 New Stars

Træner
Claus Jakobsen
clausbrandtjakobsen@yahoo.dk

 

U9

Årgangsansvarlig
Lars Westh
westhlars@gmail.com

Træner
Jens Berg
bergjens4@gmail.com

Holdleder
Mathias Hovgaard
mathiashovgaard@gmail.com

U8 (Hold 1)

Årgangsansvarlig
Vincent Gerritsen
v.k.gerritsen@outlook.dk

Træner
Sophus Barlebo
sophusbarlebo@gmail.com

Holdleder
Sune Hansen
sune_11@hotmail.com

U8 (Hold 2-3)

Træner
Sophus Barlebo
sophusbarlebo@gmail.com

Holdleder
Annemette Daae
annemettedaae@yahoo.com

3-MANDS FODBOLD

Mikroansvarlig Mads Petersen leder U3-U7 holdene. Kontakt Mads, hvis du har spørgsmål til fodbold for børn mellem 3 og 7 år.