Vælg en side

Børnehold Drenge
(til og med U11)

B.93’S BØRNEHOLD U2-U11 (årgang 2011-2020)

Børnefodbold i B.93 er for børn født i 2011 eller senere.

Formålet er at udvikle og lære fodboldens basiskundskaber i et trygt og udviklende miljø, hvor der både er plads alle børn.

Træningstider

  • Alle børn fra 201-12-13-14 træner mandag og onsdag
  • Alle børn fra 2015-16-17 træner tirsdag og torsdag
  • Børn fra 2018-19-20 træner i weekenden.

I B.93 forventer vi altid at spillerne er engagerede og glade for at komme til træningen og ikke mindst kampe/stævner.

Daglig ansvarlig for B.93 Børnefodbold U8-11 er Rasmus Broberg Jespersen.

Daglig ansvarlig for B.93 Børnefodbold U2-U7 er Mads Petersen.

Se hvor dit hold træner.

 

Vil du gerne spille børnefodbold i B.93?

Så kontakt venligst Jesper Nielsen.

Holdoversigt

Her finder du kontaktinfo for klubbens børnehold for drenge.

 

U11 Elite, Årgang 2011

Årgangsansvarlig og cheftræner
Peter Kalvig
peterkalvig1992@hotmail.com

Assistenttræner
Deniz Memisovski
denizmemis92@hotmail.com

Holdleder
Christian Monrad
cmonrad@hotmail.com

U11 Elite Reserver

Træner
Tobias Schiermacher
tobias@schiermacher.com

Holdleder
Emil Ziyanak
emzi@hofor.dk

U11 Rising Stars

Træner
Frederik Ellermann
frederikgrosenellermann@gmail.com

Holdleder
Martin Krieger
kriegermartin@hotmail.com

5-MANDS FODBOLD

U10 Elite , Årgang 2012

Årgangsansvarlig og cheftræner
Carl-Emil Lopdrup
celopdrup@gmail.com

Assistenttræner
Viktor Jankovic
viktorj1408@gmail.com

Holdleder
Philip Helmer
philip_helmer@yahoo.dk

U10 Elite Reserver

Træner
Deniz Memisovski
denizmemis92@hotmail.com

Holdleder
Pernille Fussing
pfussing@yahoo.dk

U10 Rising Stars

Træner
Nikolaj Ellegård Hansen
nikobedego@gmail.com

Holdleder
David Pedersen
davidazoulay_1@hotmail.com

 

U10 New Stars

Træner
Claus Jakobsen
clausbrandtjakobsen@yahoo.dk

 

U9 , Årgang 2013

Årgangsansvarlig
Lars Westh
westhlars@gmail.com

Træner
Jens Berg
bergjens4@gmail.com

Holdleder
Mathias Hovgaard
mathiashovgaard@gmail.com

U8 2014 (Hold 1)

Årgangsansvarlig
Vincent Gerritsen
v.k.gerritsen@outlook.dk

Træner
Sophus Barlebo
sophusbarlebo@gmail.com

Holdleder
Sune Hansen
sune_11@hotmail.com

U8 2014 (Hold 2-3)

Træner
Sophus Barlebo
sophusbarlebo@gmail.com

Holdleder
Annemette Daae
annemettedaae@yahoo.com

3-MANDS FODBOLD

Mikroansvarlig Mads Petersen leder U3-U7 holdene.

U7 2015 (A1 -A2 og B)

Årgangsansvarlig
Mads Petersen
mp@b93.dk

 

U7 2016 (Rødt og Blåt hold)

Årgangsansvarlig
Mads Petersen
mp@b93.dk


U6 2017 

Årgangsansvarlig
Mads Petersen
mp@b93.dk

U3-5 2018-19-20 Legeuniverset

Årgangsansvarlig
Mads Petersen
mp@b93.dk