Vælg en side

Børnehold Drenge
(til og med U12)

B.93’S BØRNEHOLD U2-U12 (årgang 2010-2020)

Børnefodbold i B.93 er for børn født i 2010 eller senere.

Formålet er at udvikle og lære fodboldens basiskundskaber i et trygt, pædagogisk og udviklende miljø, hvor der er plads til alle børn.

Træningstider

  • Alle børn fra 2011-12-13-14 træner mandag og onsdag
  • Alle børn fra 2015-16-17 træner tirsdag og torsdag
  • Børn fra 2018-19-20 træner i weekenden.

I B.93 forventer vi altid at spillerne er engagerede og glade for at komme til træningen og ikke mindst kampe/stævner.

Overordnet ansvarlig U2-U11 og Børneudviklingstræner for Børneakademiet U8-U12 er Rasmus Broberg Jespersen. Kontakt Rasmus på rb@b93.dk.

Ansvarlig for U8-U11 udviklingshold (Drenge) og Børneudviklingstræner for Pigeafdelingen U8-12 er Mads Petersen. Du fanger Mads på mp@b93.dk.

Ansvarlig for Mikroafdelingen (Piger og Drenge) U6-U7 og Legeuniverset (Piger og Drenge) U2-U5 er Christian Slot, som du kan skrive til på ct@b93.dk.

 

Baneplan

Se hvor dit hold træner.

 

Vil du gerne spille børnefodbold i B.93?

Så kontakt venligst Mads Petersen.

Herunder finder du kontaktinfo for klubbens børnehold for drenge. Find pigernes børnehold her.

 

8-MANDS FODBOLD (Årgang 2010-11)

U12 A

Cheftræner
Mads Marboe
mads-bye@hotmail.com

Assistenttræner
Benjamin Haim
b.haim@icloud.com

Holdleder
Christian Monrad
cmonrad@hotmail.com

 

U12 B+

Cheftræner
Filip Stremilowski
filipstre@hotmail.com

Holdleder
Martin Krieger
kriegermartin@hotmail.com

U12 B

Træner
Morten Corlin
moco@dbu.dk

Træner
Steen Manniche
steen@manniche.net

U11 A Børneakademi

Årgangsansvarlig og cheftræner
Nicolas Lendal Munch-Jensen
nicolas.lendal@outlook.com

Assistenttræner
Jeppe Mathiasen
jeppe.mathiasen@outlook.com

Holdleder
Philip Helmer
philip_helmer@yahoo.dk

U11 B+

Cheftræner
Vincent Gerritsen
v.k.gerritsen@outlook.dk

Assistenttræner
Adam Lange
adam.lange2303@gmail.com

Holdleder
Pernille Fussing
pfussing@yahoo.dk

U11 B Hvid

Cheftræner
Nikolaj Hansen
nikobedego@gmail.com

Holdleder
David Azoulay Pedersen
davidazoulay_1@hotmail.com

U11 B Blå

Cheftræner
Claus Brandt Jakobsen
clausbrandtjakobsen@yahoo.dk

5-MANDS FODBOLD (årgang 2012-13-14)

U10 A Børneakademi

Cheftræner
Jens Strømsted Berg
bergjens4@gmail.com

Holdleder
Mathias Hovgaard
mathiashovgaard@gmail.com

U10 B+

Cheftræner
Younes Bast
younesbast98@gmail.com

Holdleder
Mads Elling
mads_elling@hotmail.com

U10 B

Cheftræner
Hampus Hamilton
hampushamilton3@gmail.com

Assistenttræner
Jonas Nelholt
jonasnelholt@icloud.com

Holdleder
Tania Camara
taniajaru@hotmail.com

U9 A Børneakademi

Cheftræner
Deniz Memisovski
denizmemis92@hotmail.com

Assistenttræner
Kristian-William Petersen
kristianwilliamp@gmail.com

Holdleder
Ludovic Blanc
ludo.blanc@hotmail.com

U9 B+

Cheftræner  
Rowshan Fetahi
rowshan@b93.dk

Assistenttræner
Phoenix Haller
phoenixhaller66@gmail.com

Holdleder
Annemette Svarer
annemettedaa@yahoo.com

U9 B Hvid

Træner
Besar Estrefi
besar_0202@hotmail.com

Træner
Hevres Sadi
avrasav@hotmail.com

U9 B Blå

Træner
Jesper Nielsen
jesper@b93.dk

U8 Øvet 1

Træner
Samir Haiba
ct@b93.dk

Træner
Jacob Sørensen
ct@b93.dk

U8 Øvet 2

Træner
Paulus Scheel
ct@b93.dk

U8 Let-øvede

Træner
Jakob Søndorf
ct@b93.dk

3-MANDS FODBOLD (årgang 2020-19-18-17-16-15)

U7 Rød

Træner
Radovan Glamoclija
ct@b93.dk

Træner
Daniel James Pedersen
ct@b93.dk

U7 Blå

Træner
Torben Seebach
ct@b93.dk

Træner
Kritte Sand
ct@b93.dk

U6

Træner
Christian Thomsen
ct@b93.dk

U2-U5 Legeuniverset

Træner
Christian Slot
ct@b93.dk