Vælg en side

Børnehold Drenge
(til og med U11)

B.93’S BØRNEHOLD U2-U11 (årgang 2011-2020)

Børnefodbold i B.93 er for børn født i 2011 eller senere.

Formålet er at udvikle og lære fodboldens basiskundskaber i et trygt, pædagogisk og udviklende miljø, hvor der er plads til alle børn.

Træningstider

  • Alle børn fra 2011-12-13-14 træner mandag og onsdag
  • Alle børn fra 2015-16-17 træner tirsdag og torsdag
  • Børn fra 2018-19-20 træner i weekenden.

I B.93 forventer vi altid at spillerne er engagerede og glade for at komme til træningen og ikke mindst kampe/stævner.

Overordnet ansvarlig U2-U11 og Børneudviklingstræner for Børneakademiet U8-U11 er Rasmus Broberg Jespersen. Kontakt Rasmus på rb@b93.dk.

Ansvarlig for U8-U11 udviklingshold (Drenge) og Børneudviklingstræner for Pigeafdelingen U8-11 er Mads Petersen. Du fanger Mads på mp@b93.dk.

Ansvarlig for Mikroafdelingen (Piger og Drenge) U6-U7 og Legeuniverset (Piger og Drenge) U2-U5 er Christian Slot, som du kan skrive til på ct@b93.dk.

Se hvor dit hold træner.

 

Vil du gerne spille børnefodbold i B.93?

Så kontakt venligst Mads Petersen.

Herunder finder du kontaktinfo for klubbens børnehold for drenge. Find pigernes børnehold her.

 

8-MANDS FODBOLD (Årgang 2011)

U11 A Børneakademi

Årgangsansvarlig og cheftræner
Nicolas Lendal Munch-Jensen
nicolas.lendal@outlook.com

Assistenttræner
Jeppe Mathiasen
jeppe.mathiasen@outlook.com

Holdleder
Christian Monrad
cmonrad@hotmail.com

U11 B+

Træner
Tobias Schiermacher
tobias@schiermacher.com

Holdleder
Grith Nørgaard
grithsascha@gmail.com

U11 B

Cheftræner og holdleder
Martin Krieger
kriegermartin@hotmail.com

5-MANDS FODBOLD (årgang 2012-13-14)

U10 A Børneakademi (årgang 2012)

Årgangsansvarlig og cheftræner
Carl-Emil Lopdrup
celopdrup@gmail.com

Assistenttræner
Viktor Jankovic
viktorj1408@gmail.com

Holdleder
Philip Helmer
philip_helmer@yahoo.dk

U10 B+ (årgang 2012)

Cheftræner
Vincent Gerritsen
v.k.gerritsen@outlook.dk

Holdleder
Pernille Fussing
pfussing@yahoo.dk

U10 B Hvid (årgang 2012)

Træner
Nikolaj Ellegård Hansen
nikobedego@gmail.com

Holdleder
David Pedersen
davidazoulay_1@hotmail.com

 

U10 B Blå (årgang 2012)

Træner
Claus Jakobsen
clausbrandtjakobsen@yahoo.dk

 

U9 A Børneakademi
(årgang 2013)

Cheftræner
Jens Berg
bergjens4@gmail.com

Holdleder
Mathias Hovgaard
mathiashovgaard@gmail.com

U9 B+ (årgang 2013)

Koordinator
Younes Bast
younesbast98@gmail.com

Holdleder
Jakob Søndorf
jakobmadrid@hotmail.com

U9 B (årgang 2013)

Koordinator
Younes Bast
younesbast98@gmail.com

Holdleder
Tania Camara
taniajarju@hotmail.com

U8 A Børneakademi
(årgang 2014)

Cheftræner
Deniz Memisovski ​
denizmemis92@hotmail.com

Holdleder
Sune Hansen
sune_11@hotmail.com

U8 B+ og B (årgang 2014)

Træner
Sophus Barlebo
sophusbarlebo@gmail.com

Træner
Thea Feldthaus

Holdleder
Annemette Daae
annemettedaae@yahoo.com

3-MANDS FODBOLD (årgang 2020-19-18-17-16-15)

U7 Øvet 1 (årgang 2015)

Årgangsansvarlig
Christian Slot
ct@b93.dk

U5 (årgang 2017)

Årgangsansvarlig
Christian Slot
ct@b93.dk

U7 Øvet 2 (årgang 2015)

Årgangsansvarlig
Christian Slot
ct@b93.dk

U2-U4 Legeuniverset (årgang 2018-19-20)

Årgangsansvarlig
Christian Slot
ct@b93.dk

U7 Letøvet (årgang 2015)

Årgangsansvarlig
Christian Slot
ct@b93.dk

U6 Hvid og Blå (årgang 2016)

Årgangsansvarlig
Christian Slot
ct@b93.dk