Vælg en side

Ungdom
U10 til U19 drenge

B.93 UNGDOMSFODBOLD

B.93 ungdomsfodbold består en elite stamme og en en stribe entusiastiske hold i hver årgang. Så uanset hvilket niveau du kan spille på er der et hold i B.93. Vi lægger vægt på at man i B.93 udvikler sig og forventer at spillerne er engageret og glade for at komme til træningen og ikke mindst kampe/stævner.

Se hvor dit hold træner.

 

Vil du gerne spille fodbold i B.93?

Så kontakt venligst

 

Holdoversigt

Herunder finder du kontaktinfo for klubbens drengehold fra U10-U19 (opdateres og forventes klar ultimo juni, webred.).

11-MANDS FODBOLD

Unge mellem 13-18 år spiller 11-mands fodbold. Læs mere om 11-mands fodbold og hvordan du melder dig ind.

 

2002-03 Elite (U19 Divisionen)

Cheftræner
Lasse Frølund
lf@b93.dk

Assistenttræner
Mathias Møller Thomsen
mathias_thomsen88@hotmail.com

Holdleder
Rasmus Rex
rasmusrexx@gmail.com

2004-05 Elite (U17 Divisionen)

Cheftræner
Oskar Moore
oskar@b93.dk

Assistenttræner
Emil la Cour
emillacourbj@gmail.com

Holdleder
Hans Duelund
hansdlarsen@yahoo.dk

2004-05 Elite Reserver

Cheftræner
Maksim Risager Alyokhin
maksimraly@gmail.com

Assistenttræner
På vej, webred.

2004-05 3

Cheftræner
Bo Kjelmann

Assistenttræner
Niels

2005 1

Cheftræner
Pelle Stampe
pellestampe@hotmail.com

Assistenttræner
Kent Kristensen
kentkristensen7@gmail.com

Assistenttræner
Kim Valbak
kimlindgaard@gmail.com

2005 2

Træner
På vej, webred.

Holdleder
På vej, webred.

2006 Elite (U15)

Cheftræner
Christian Piltoft
christian@b93.dk

Assistenttræner
Jakob Hannibal

Holdleder
Jesper Lauridsen
faksegade19@yahoo.dk

2006 Rising Stars

Cheftræner
Andrew Matovu
avm@b93.dk

Assistenttræner
På vej, webred.

2006 3

Træner
På vej, webred.

Holdleder
På vej, webred.

2007 Elite (U14)

Cheftræner
Kim Trier
kim@b93.dk

Assistenttræner
Kristian

Holdleder
Jakob Kalkar
holmkalkar@gmail.com

2007 Elite Reserver 1

Træner
På vej, webred.

Holdleder
På vej, webred.

2007 Elite Reserver 2

Cheftræner
Nikolaj Bjørnskov-Johansen
nikolaj23sept@hotmail.com

Assistenttræner
Ansgar Billehøj

2007 Rising Stars 1

Cheftræner
Benjamin Kjeldsen
bstigborg@gmail.com

Assistenttræner
Ayman Kadim
kadimo.ak@gmail.com

2007 Rising Stars 2

Cheftræner
Steen Manniche
steen@manniche.net

Assistenttræner
Carl Christian Hollesen
cchollesen@hotmail.com

Assistenttræner
Daniel Otto Olsen
danielottoolsen@gmail.com

2007 Rising Stars 3

Træner
På vej, webred.

Holdleder
På vej, webred.

8-MANDS FODBOLD

 

2008 Elite (U13)

Cheftræner
Hjalte Zethner

Assistenttræner
Joachim Thor Callesen

Holdleder
På vej, webred.

2008 Elite Reserver

Cheftræner
Kristian Darmer
krda10ab@student.cbs.dk

Assistenttræner
Adam Hayajneh
adamhayajneh0@gmail.com

Assistenttræner
Anas Ben Tahar
anasbentahar13@gmail.com

2008 New Stars

Cheftræner
Claus Brandt Jakobsen
clausbrandtjakobsen@yahoo.dk

Assistenttræner
Kasper Ulk

kasperulk@outlook.com

2009 Elite (U12)

Cheftræner
Simon Bodholdt
simon@b93.dk

Assistenttræner
Mukhtar Khalif
muggi86@gmail.com

2009 Elite Reserver

Cheftræner
På vej, webred.

Assistenttræner
Morten Ingemann
mingemann72@hotmail.com

2009 Rising Stars 1

Cheftræner
Jan Chul Hansen
janchul@hotmail.com

Assistenttræner
Rasmus Jungersen
rasmus@jungersen.net

2009 Rising Stars 2

Cheftræner
Zilas Baadsgaard Reibe
zilasbaadsgaard11@gmail.com

Assistenttræner
Haakon Borberg
hborberg@gmail.com

2010 Elite (U11)

Cheftræner
Fuaad Fuglsang
fugge@live.dk

Assistenttræner
Peter Kalvig
peterkalvig1992@hotmail.com

2010 Elite Reserver

Cheftræner
På vej, webred.

Assistenttræner
Gabriel Gyaljen
gabygyaljen@gmail.com

2010 Rising Stars

Cheftræner
Elias Garval Andersen
eliasduea@gmail.com

Assistenttræner
Frederik Larsen

5-MANDS FODBOLD

 

2011 Elite (U10)

Cheftræner
Mouhamed Hamouchene
m.hamouchene@outlook.com

Assistenttræner
Ergün Coban
ergcb@hotmail.com

2011 Elite Reserver

Træner
På vej, webred.

Holdleder
På vej, webred.

2011 Rising Stars

Træner
På vej, webred.

Holdleder
På vej, webred.