Vælg en side

Ungdom
U10 til U19 drenge

B.93 UNGDOMSFODBOLD

B.93 ungdomsfodbold består en elite stamme og en en stribe entusiastiske hold i hver årgang. Så uanset hvilket niveau du kan spille på er der et hold i B.93. Vi lægger vægt på at man i B.93 udvikler sig og forventer at spillerne er engageret og glade for at komme til træningen og ikke mindst kampe/stævner.

Se hvor dit hold træner.

 

Vil du gerne spille fodbold i B.93?

Så kontakt venligst

 

Holdoversigt

Herunder finder du kontaktinfo for klubbens drengehold fra U10-U19 (opdateres og forventes klar ultimo juni, webred.).

11-MANDS FODBOLD

Unge mellem 13-18 år spiller 11-mands fodbold. Læs mere om 11-mands fodbold og hvordan du melder dig ind.

 

2002-03 Elite (U19 Divisionen)

Cheftræner
Lasse Frølund
lf@b93.dk

Assistenttræner
Mathias Møller Thomsen
mathias_thomsen88@hotmail.com

Assistenttræner
Thomas Knudsen
tk2403lfc@hotmail.com

Holdleder
Rasmus Rex
rasmusrexx@gmail.com

2004-05 Elite (U17 Divisionen)

Cheftræner
Oskar Moore
oskar@b93.dk

Assistenttræner
Emil la Cour
emillacourbj@gmail.com

Holdleder
Hans Duelund
hansdlarsen@yahoo.dk

2004-05 Elite Reserver

Cheftræner
Maksim Risager Alyokhin
maksimraly@gmail.com

Assistenttræner
Savas Karakaplan
kaparaplans@gmail.com

2004-05 3

Cheftræner
Bo Kjelmann
bokjellman@gmail.com

Assistenttræner
Niels Raun
nr@busogtog.dk

Holdleder
Hans Duelund
hansdlarsen@yahoo.dk

2005 1

Cheftræner
Pelle Stampe
pellestampe@hotmail.com

Assistenttræner
Kent Kristensen
kentkristensen7@gmail.com

2005 2

Træner
Jawad Jaber
jawadmjaber@gmail.com

Assistenttræner
Hassan Jaber
jaber89@gmail.com

2006 Elite (U15)

Cheftræner
Christian Piltoft
christian@b93.dk

Assistenttræner
Jakob Hannibal
j.hannibal@hotmail.com

Assistenttræner
Jakob Werner
jakobwj@me.com

Holdleder
Jesper Lauridsen
faksegade19@yahoo.dk

2006 Rising Stars

Cheftræner
Andrew Matovu
avm@b93.dk

Assistenttræner
Henrik

2006 3

Træner
David Chigula
davidchigula@gmail.com

Holdleder
Haris Curavac
hariscuravac94@gmail.com

2007 Elite (U14)

Cheftræner
Kim Trier
kim@b93.dk

Assistenttræner
Kristian Berg
kristianberg10@hotmail.com

Holdleder
Jakob Kalkar
holmkalkar@gmail.com

2007 Elite Reserver 1

Find kontaktinfo på dbu.dk.

2007 Elite Reserver 2

Cheftræner
Oliver Cohn
olivercohn04@gmail.com

Assistenttræner
Ansgar Billehøj
ansgar@billehoj.dk

2007 Rising Stars 1

Cheftræner
Gustav Cudjoe
cudjoegustav@gmail.com

Assistenttræner
Ayman Kadim
kadimo.ak@gmail.com

2007 Rising Stars 2

Cheftræner
Steen Manniche
steen@manniche.net

Assistenttræner
Adam Hayajneh
adamhayajneh0@gmail.com

2007 Rising Stars 3

Træner
Zejn Ljuti
zejn@flipdesigns.net

Træner
Mazen Salomeh
mazen202020@gmail.com

8-MANDS FODBOLD

 

2008 Elite (U13)

Cheftræner
Hjalte Zethner
hzm@live.dk

Assistenttræner
Joachim Thor Callesen
joachimthor@gmail.com

Holdleder
Frederikke Schmidt

2008 Elite Reserver

Cheftræner
Kristian Darmer
krda10ab@student.cbs.dk

Assistenttræner
Markus Krag
markuskrag@gmail.com

Assistenttræner
Frederik Darmer
darmerfrederik@gmail.com

2008 New Stars

Cheftræner og holdleder
Claus Brandt Jakobsen
clausbrandtjakobsen@yahoo.dk

Assistenttræner
Kasper Ulk

kasperulk@outlook.com

2009 Elite (U12)

Cheftræner
Simon Bodholdt
simon@b93.dk

Assistenttræner
Mukhtar Khalif
muggi86@gmail.com

Holdleder
Philip Helmer
philip_helmer@yahoo.dk

2009 Elite Reserver

Cheftræner
Nazare Hassan Al-Subaidi
nazare1100@hotmail.com

Assistenttræner
Morten Ingemann
mingemann72@hotmail.com

Holdleder
Maiken Boe Espersen
maikenboe@hotmail.com

2009 Rising Stars 1

Cheftræner
Jan Chul Hansen
janchul@hotmail.com

Assistenttræner
Rasmus Jungersen
rasmus@jungersen.net

Holdleder
Niels Elsborg
ncje@vildrose.dk

2009 Rising Stars 2

Cheftræner
Zilas Baadsgaard Reibe
zilasbaadsgaard11@gmail.com

Assistenttræner
Haakon Borberg
hborberg@gmail.com

2010 Elite (U11)

Cheftræner
Fuaad Fuglsang
fugge@live.dk

Assistenttræner
Peter Kalvig
peterkalvig1992@hotmail.com

Holdleder
Kenneth Olsen
kenneth@mudshop.dk

2010 Elite Reserver

Cheftræner
Simon Lind Rossil
simon.lind.rossil@gmail.com

Assistenttræner
Gabriel Gyaljen
gabygyaljen@gmail.com

2010 Rising Stars

Cheftræner
Elias Garval Andersen
eliasduea@gmail.com

Assistenttræner
Frederik Larsen
til.frederikl@gmail.com

Holdleder
Kenneth Andersen
kennethandersen78@hotmail.com

5-MANDS FODBOLD

 

2011 Elite (U10)

Cheftræner
Mouhamed Hamouchene
m.hamouchene@outlook.com

Assistenttræner
Ergün Coban
ergcb@hotmail.com

2011 Elite Reserver

Træner
Mohamed Jama
muhuadin1102@hotmail.com

Træner
Semih Benli
semih.benli@hotmail.com

2011 Rising Stars

Træner
Mahmoud Idris
idris123456789m@gmail.com

Træner
Mohamed Morad
momrd07@gmail.com