Vælg en side

Baneplan og kampprogram

Baneplan og kampprogram.
Søndag er der stort program på begge kunstbaner. Lørdag vandt 1. senior mænd ude mod HIK, mens U19 spillede uafgjort med AB.
Se kampprogram og ledige tider frem til påske.
___________________________________

Banebooking
Det er muligt at bestille tid til kampe frem til påske.
I mailer jesper@b93.dk med jeres ønsker. Der kan ikke aftales kampe via telefon eller SMS.
________________________________________

Lyset på kunsten
Lyset tændes som følger:
Gamle Kunst: Lyset tændes på knap i nederste højre hjørne på banen. Tryk en gang i timen.
Nye Kunst: Tændes på banen med din nøglebrik  (husk at få den opdateret hos Gitte, så den også kan tænde lyset på kunsten)
________________________________________

Kampprogram og stillinger   (gælder alle kampe og rækker)

Kampprogram:    www.dbu.dk/turneringer_og_resultater/resultatsoegning/programClub.aspx?clubid=1532

Ved udekampe:  Kontroller altid kampprogrammet, så I finder den rigtige kampadresse.

Stillinger på: www.dbu.dk/turneringer_og_resultater/resultatsoegning/clubPosition.aspx?clubid=

Alle kampresultater tastes ind via DBU´s APP umiddelbart efter kampen.
________________________________________
Alle hold fra U11 til +70 udfylder elektroniske holdkort via DBUs “kampklar”.
Manglende holdkort = tabt kamp.
Fra efteråret 2018 skal alle have opdateret deres fodboldpas.  Opdateret fodboldpas er en forudsætning for at komme på holdkortet.
________________________________________

Bøder for udeblivelser, manglende holdkort eller – resultatindberetning betales af holdet selv
________________________________________

Vinterbaneplanen (som meget præcist angiver holdenes træningstid og -bane) kan du finde her.
________________________________________

Lørdagens resultater
1. senior – HIK     3-0
U19 – AB             3-3
U13 Piger – Helsingør 3-5

Søndagens resultater
U17 Øst – Greve
U16 Pige Øst – Roskilde
U15 – Farum
U14 – Brøndby
U13 – Lyngby

——————————————————-

Søndag 24. marts

Ny Kunst                                     Omklædning
10.00   U14 Øst  – Brøndby           10 + 2
11.30   U17 Øst – Greve                11 + 3
13.00   U16 Pige Øst – Roskilde     6 + 8
14.30   Team Harvey – Glostrup    10 + 11
16.15   Pigetræning

Gammel Kunst                          Omklædning
10.00   U12 – Holbæk                  1 + 8
10.00   U12 Nørrebro U              1 + 6
11.30   U14 V – Måløv                 9 + 4
13.00   U16 – Herlev                   2 + 3
14.30   U14 M – Virum               1 + 9
16.15   U11 – KB                        2 + 3
16.15   1/2 bane Ledig

Ryparken Kunst                                                     Bane
10.00-11.30     U12 P – Sundby + U11 P – Ølstykke     2
10.00-11.30     Ledig                                                   3
11.30-13.15     U15 – FA                                              2
13.15-15.00     U12 Pato – Nørrebro + 1/2 Ledig       2
15.00-16.45    Team Kenneth -Politiet                        2

Ude
11.30   U13 Øst – Lyngby
13.15   U15 Øst – Farum
—————————————————————

Mandag 25. marts

Ny Kunst
20.30   +32 Lars – Modstander
—————————————————————

Tirsdag 26.marts

Ny Kunst
20.30   +45 – LSF
——————————————————————-

Onsdag 27. marts

Ny Kunst
20.30   +32 – Modstander
———————————————————-

Lørdag 30. marts  

Ny Kunst                                   Omklædning
10.00   +32                                          9
11.15    U13 Piger – Hekla                6+8
11.15    1/2 bane ledig
12.30    Ledig
14.00   Opvarmning 2. Div.
15.00   1. senior – Marienlyst          7 + 1

Gammel Kunst
09.30   Børn
11.15   Team Emil – Skjold              10+11               Dommer OK
13.00   U12 Claus                           2
13.00   1/2 bane ledig
14.45   Team Frederik – Skovshoved 10 + 11          Dommer OK

Ryparken Kunst                         Bane
10.00-11.30    +55 – Avarta             1
11.30-13.15                                    1
15.00-16.45                                   3

Ude
12.00   U17 – HB Køge
13.00   U16 Piger – B.73 Slagelse
14.30   U19 – HB Køge
—————————————————————

Søndag 31. marts  (første dag med sommertid)

Ny Kunst                                            Omklædning
10.00   U14 Dr. Øst – Lyngby              9 + 2
11.30   U13 Pige Øst – Brøndby         10 + 11
11.30   Opvarming U18 Piger
13.00   U18 Pige DM – Odense          6 + 8
15.00   Ledig
16.45   Pigetræning

Gammel Kunst                                  Omklædning
10.00  U10 Martin – Vestia                   1
10.00   1/2 bane ledig
11.15   U14 Mester – Nivå                   2 + 4
12.45   Ledig

Ryparken Kunst           Bane
10.00-11.30                     2
10.00-11.30                     3
11.30-13.15                    2
13.15-15.00                   2
15.00-16.45                   2

Ryparken Kunst    7Ms banen
12.00-13.30
13.30-15.00
15.00-16.30
16.30-18.00

CIS Hallerne
13-15   Ledig

Ude
11.00   U17 Øst – Lyngby
13.00   U15 Øst – Brøndby
13.00   U13 Øst – Roskilde
14.00   U14 Pige Øst – Roskilde
—————————————-

Mandag 1. april

Ny Kunst
11.00   +70 – Brønshøj
20.30 Team Kasper – Heimdal            Dommer OK

Ryparken Kunst
18.00   U13 Piger 9Ms
——————————————————————————————

Tirsdag 2. april

Ny Kunst
20.30   +40 7M – KB + 1/2 ledig
——————————————————–

Onsdag 3. april

Ny Kunst
20.30   Team Harvey – Modstander    Bestil dommer
———————————————————————————

Torsdag 4. april

Ny Kunst
20.30   Team Heister – GVI

Gammel Kunst
20.45   Team Kenneth – FA 2000
—————————————————————

Lørdag 6. april

Ny Kunst
10.00   + 32
11.15   +45 – Union
12.30   Opvarmning U19 – Thisted
13.00   U19 – Thisted
15.00   Pan – Stockholm Snipers

Gammel Kunst
10.00   Børn
11.05   U14 Pelle – Dragør
12.30   Opvarmning U17 – Thisted
13.00   U17 – Thisted
15.00   Ledig

Ude
10.00   +40 2 – HIK
10.00   +32 – AC Iben
10.15   U13 Kr/Ru – Skjold
10.15   U13 Pige Øst – Greve
11.00   U13 Kr/Ru . AB Tårnby
11.15   Team Harvey – Skjold
11.30   U14 Va/NP – AB Tårnby
11.30   U14 Pelle – AB Tårnby
12.00   U14 Dr. Øst – Roskilde
13.00   U18 Piger – Kolding
14.00   1. senior mænd – Middelfart
———————————————————–

Søndag 7. april

Ny Kunst
10.00   U12 E – Birkerød + 1/2 Ledig
11.30   U15 Drenge Øst – Helsingør
13.00   U14 Pige Øst – Herlufsholm
14.30   U16 Pige Øst  Helsingør
16.00   U17 Ø – Frem

Gammel Kunst
10.00   + 55 – Fremad Valby
11.30   Ledig
13.00   U14 Mester – Skævinge
15.15   U19 Mester – KFUM
17.00   7M Senior – Real H´ospital + 1/2 ledig

CIS Hallerne
13-15   Ledig

Ude
13.30   1. senior kvinder – Vildbjerg          Bus…
13.30   Team Hans – Skjold
15.15   U19 3 – KB
——————————————————-

Mandag 8. april

Ny Kunst

20.45   4. senior – Team Kasper

Gammel Kunst
20.45   Team Theis – Heimdal

Ryparken Kunst
18.00   U13 Piger B.93 1 – B93 2
18.00   7K Senior – Østerbro

Ude
18.30   +40 7M – Rødovre
19.00   7K Mester – Valby
—————————————

Tirsdag 9. april

Ny Kunst

20.45   Team Jeppe – Skjold

Ude
18.30   Team Heister – Frem
21.00   +55 – HIK/SIF
—————————————-

Onsdag 10. april

Ny Kunst
18.00   U13 Piger – Hareskov
20.45  Team Hans – Vestia

Gammel Kunst
19.00  U15 Bo – Skjold
20.45  +32 7M Lars – Vanløse

Græs
18.45   U15 Piger – FA 2000

Ude
18.15   U14 Pige Øst – Brøndby
18.45   U15 3 – Kastrup
19.00   U18 Pige DM – Brøndby
——————————————————————

Torsdag 11. april

Ny Kunst
11.00   +65 – Rødovre
20.45  +40 – GVI/Jægersborg

Gammel Kunst
20.45   +40 – Fix
————————————

Fredag 12. april

Ny Kunst
18.30   Team Bille – Sundby
20.30   Team Harvey – KB

Gammel Kunst
18.30   U15 mester – Dragør

Ude
18.30   U17 Øst – B1908
19.00   Team Frederik – Vestia
——————————————————–

Lørdag 13. april

Ny Kunst
09.45   + 32
11.15   U13 E – KB
13.00   U13 Oliver – Skjold + U13 Kristian – Kastrup
15.00   U18 Piger – Farum

Gammel Kunst
10.00   Børn
11.15    U14 E – U15 2 Brøndby
13.00   U19 3 – Dragør
15.00   7K 2 – Fremad Valby (rykkes)
15.00   U15 Piger – FA 2000

Østerbro Stadion
14.00   1. senior mænd – Avarta
16.30   1. senior kvinder – AaB   (rykkes formodentlig til Gentofte)

Ude
10.00   U14 Pelle – KB
10.30   +60 – HIK/SIF
11.15   Team Theis – Kastrup
11.15   Team Kenneth – Skjold
12.00   U17 – Slagelse
13.00   Team Bille – B1908
13.00   2. senior K – Fremad A
14.15   U19 – Randers
—————————————————————–

Søndag 14. april

Ny Kunst
11.45   U14 2 – FIx

Ude
12.00   U16 Pige Øst – Damsø
12.45   U14 Pige Øst – BSF
13.30   U16 Mester – HIK
14.30   7K – ØKF
15.15   U19 M – FIx
————————————————–

Mandag 15. april
10.00   U15 E
16.00   U13 E
19.30   + 50 – FA 2000

Græs bane 2
10.00   U17

Ude
18.30   + 40 – BSF                DBU Pokal
21.00   Team Hans – FB
—————————————————

Tirsdag 16. april

Ny Kunst
10.00   U15 E
12.00   U13 – HIK

Græs bane 2
10.00   U17
—————————————————–

Onsdag 17. april

Græs bane 2
10.00   U17
—————————————————————-

Torsdag 18. april

Ny Kunst
09.30   U15 E
11.00   U16 Piger

Græs bane 1
10.00   1. senior mænd

Ude
12.00   1. senior kvinder – Næsby
———————————————–

Fredag 19. april

Ny Kunst
10.00   Vildbjerg Piger
11.30   Ledig
14.00   Vildbjerg Piger
———————————————————-

Lørdag 20. april

Ny Kunst
10.00   + 32
————————————————————-

Søndag 21. april

Græs bane 1
10.00   1. senior mænd
———————————————————

Mandag 22. april  (påskeferien slutter)

Ny Kunst
12.00   U18 Piger – Silkeborg

Ryparken
11.45   2. senior Kvinder – AC Iben   (rykkes)
—————————————————-

Tirsdag 23. april
11.00  +70 – AB Tårnby
19.15   +60 – B1903
20.45   Team Bille – Østerbro

Gammel Kunst
20.45   Team Frederik – Østerbro IF

Ude
18.30   +40 Ø – ALbertslund
19.00   U16 Reserve – Hvidovre
——————-

Onsdag 24. april
17.30   U13 Piger – KFUM + U13 Piger Dragør      græs bane 2
19.00   U14 Piger – Allerød                                     græs bane 2/kunst
20.45   Team Theis .  FA 2000

Gammel Kunst
20.45   Team Med – Olympia

Ude
20.45   +40 2 – KB
——————–

Torsdag 25. april
20.30   Team Heister – Union

Gammel Kunst
20.45   Team Kenneth – FB

Ude
11.00   +65 – KB
18.45  Team Kasper – Føroyar
————————————-

Fredag 26. april
17.30   U15 Maksim – Vestia   græs   ryk til 18.30 Kunst

Ny Kunst
18.30   U19 – Holbæk

Gammel Kunst
18.30   U13 Mester – KB + 1/2 ledig
—————————–

Lørdag 27. april

Ny Kunst
11.05   + 45 – KB
12.15   U14 Pelle – Skjold
14.15   U17 – Holbæk
16.15   U13 Oliver- Frem + U12 – Vestia

Gammel Kunst
11.15   +55 – BSF
12.30   U12 Piger – B1908 + U11 – Hekla
13.00   U19 3 – HIK
15.00   +40 7M – KFUM + 7K Mester – Damsø
16.15   U12 – Østerbro + FA

Græs
11.30   U12 FA + Vestia
13.00   U12 – Vestia + FA 2000

Ude
12.30   U13 Pige Øst – Farum
13.00   1. senior kvinder – Farum
13.00   U13 Dr. Øst – Brøndby
15.30   U18 DM – Vildbjerg
——————————

Søndag 28. april

Ny Kunst
10.00   U14 Drenge Øst – KB
11.30   U15 Drenge Øst – Farum
13.00   U16 Pige Øst  – Brøndby
15.15   U17 Øst – BSF
17.00   Team Kasper – Østerbro

Gammel Kunst
10-17   Børnestævner
17.00   7K – Østerbro

Græs
13.30    U16 Mester – FA 2000
15.15   U19 Mester – Husum
———————————————————

Mandag 29. april
Ny Kunst
20.30   + 50 – FA 2000

Gammel Kunst
20.45   7K Mester – Culpa

Ryparken Kunst
18.00   2. sen. kvinder – CBS
———————————————

Tirsdag 30. april
20.30  +40 – Allerød

Ude
18.30   U18 Piger – BSF
———————————

Onsdag 1. maj
Ny Kunst
18.30   U16  Piger – Brøndby   DBU Pokalen Semifinale
20.45   Team Harvey – Dragør

Gammel Kunst
19.00   U13 Piger  – Greve       DBU Pokalen Semifinale

Ude
U18 Piger – BSF   DBU Pokalen Semifinale
———————————————————————————–

Torsdag 2. maj
11.00   +65 – Lyngby
20.30   +40 – Fremad Forsing
————————————————————

Fredag 3. maj
15.45-17.00   B.93-Hamborg
18.30             U15 3 – Skjold
18.30             Team Bille – ØKF

—————-

Lørdag 4, maj
11.15   B.93 – Hamborg Piger
13.00   U13 – Brønshøj + U13 – Nørrebro
14.15   U14 2 – HIK
16.00   Kvinde 7M – Copenfalster

Gammel Kunst
10.00-13.30   Børnestævner
14.15            U12 – B1903 + U12 E
15.30           Ledig

Østerbro Stadion
12.30   1. sen. Kvinder – Odense

Cafe
17-24    Nostalgifest

Ude
13.00   U19 – Helsingør
15.30   U17 – Helsingør
————————————————————

Søndag 5. maj

Ny Kunst
10.00   U14 Drenge – Farum
11.30   U13 Piger – Ringsted + U11 – Aakanden
13.30   U15 Mester – Frem
15.00   U11 HIK + U11 B1908
16.15    Pigetræning

Gammel Kunst
10-17   Børnestævner

Græs
11.15   U11 – HIK
————————————————————————

Mandag 6. Maj
11.00   +70 – Lyngby
20.30   +55 – B1903
20.45  Team Hans – FC Random

Ryparken
18.00   U13 Piger – Tårnby + KFUM
———————

Tirsdag 7.
20.45  Team Harvey – Østerbro
20.45   Team Kasper/Mikkel – Stefan
————————–

Onsdag 8.maj
18.45   U16 Piger – Brøndby    DBU Pokalen
20.45  Team Theis – Amalie
20.30   + 60 – AB Tårnby
—————–

Torsdag 9. maj
20.30  40 7M – KFUM
20.30  evt. 2. senior kvinder – AC Iben  (rykket fra 22.4.)
——————————–

Fredag 10. maj
18.30   Team Bille – FB
———————————————–


Lørdag 11. maj

Ny Kunst
10.00   + 32
11.15  + 45 – FA 2000
12.30   U13 Oliver – Hellas + U13 M – Hellas
14.00   7K – Amalie + Nyhavn
15.15   U14 Pelle – AB Tårnby

Gammel Kunst
10.00   Børn
11.15   U12 GVI x 2
12.30   U12 HIK + GVI + U14 7M – HIK
14.00   U11-12 Piger – Sundby
15.15   U13 Kristian – SIF + U12 – KAstrup

Græs                                 Bane
12.00   U19 – Roskilde      1
14.15   U17 – Roskilde      1

Østerbro Stadion
12.30   1. sen kvinder – Vildbjerg
———————————————————–

Søndag 12. maj

Ny Kunst
10.00   U13 Drenge Øst – Lyngby
11.30   U14 Pige Øst  – Brøndby
13.00   U16 Pige Øst  – Farum
15.00   U12 – Nørrebro U + 1/2 bane ledig

Gammel Kunst
10-17   Børnestævner

Græs
11.45   U16 Mester – AB Tårnby
———————————–
Mandag 13. maj

Kunst
19.00   U13 Kristian – Skjold

Gl. Kunst
20.30   +40 – Pioneren

Græs
18.30   U14 – Vestia

Ryparken Kunst
18.00   2. se. kvinder – FA
——————————————–
Tirsdag 14. maj

Kunst
20.45   +40 – BSF
20.45   Team Kasper – VLI

Græs
18.30   U14 – AB Tårnby

——————————————————-
Onsdag 15. maj

Ny Kunst
18.00   U13 Piger – BSF
20.45   Team Hans – KFUM
20.45   Team Med. – CBS Sport

Græs
19.00   U15 Mester – Vestia
19.00   U19 Mester – Hvidovre
19.15   Kvinde 7M – HB
—————————————————————
Torsdag 16. maj
11.00  +65 – AB Tårnby
19.00   Team Heister – B1908
20.45   Team Frederik – Viktoria
20.45   Team Kenneth – ØKF
——————————–
Fredag 17. maj
18.30   U15 3 – Viktoria

Ude
14.15   U17 – AB
———————————————–


Lørdag 18. maj

Ny Kunst
15.00   U18 Piger – AaB
——————————————–
Tirsdag 21. maj
19.00   U16 R – Holbæk
20.30   +32 – CSC og +40
—————————————–

Onsdag 22. maj

Ny Kunst
19.00   U14 Piger – Roskilde
19.00   U15 3 – Vanløse
20.45   Team Hans – Frem
20.45    Team Harvey – Fix

—————————————————-

Torsdag 23. maj
19.30  Team Heister – FA
20.00  U19 3 – Nørrebro
—————————————————————

Fredag 24. maj
18.30   Team Kasper J – B1908
—————————————————————

Lørdag 25. maj

Ny Kunst
10.00   +32
11.15   7K – B1908 + KFUM

Gammel Kunst
10.00   Børn
11.15   U11 Fix og SUndby


Ude
13.00   U17 – HIK
15.00   U18 Piger – FC Thu
15.30   U19 – HIK
———————————————

Søndag 26. maj

Ny Kunst
10.00   U13 Drenge Øst – Roskilde
11.15   Ledig
13.00   U16 Piger Øst    – B.73 Slagelse
15.00   U18 Piger          – Thisted/Thy
17.00   7K Bjørn – ØKF

Gammel Kunst
10-14   Børnestævner
14.15   U17 Øst – Farum        rykkes hos DBUK
16.00   U16 Mester – Frem    do

———————————————————-

Mandag 27. maj
19.00    B.93 – Dragør
20.30   + 55 – Lyngby
20.45   + 45 – Valby

Ryparken Kunst
18.00   7K FCU + Soccersisters
——————————————-

Tirsdag 28. maj
19.30   +60 – Køge
20.45   + 50 – Hvidovre
20.45   Team Theis – Vigerslev
————

Onsdag 29. maj
11.00   +65 -KB
17.30   U13 M – HIK + U13 Kristian – Bispebjerg  Græs
19.00   U14 Pelle – Fremad Amager
20.45   Team Med. – PI
20.45   Team Kasper – Sundby
————————-
Torsdag 30. maj
20.30   Senior
————————
Fredag 31. maj
18.30  U15 3- Dragør
————————-

Lørdag 1. juni

Ny Kunst
13.00   U17 – Horsens
15.00   U18 Piger – AaB

Græs
13.00   U19 – Horsens

Østerbro Stadion
12.30   1. senior kvinder – Næsby
——————————————————————————–
Søndag 2. juni
Ny Kunst
11.30   U15 – Brøndby
13.30   U16 Mester – Skjold
15.15   U17 Øst – Nykøbing
——————————–
Mandag 3. juni
11.00   +70 – KB
20.45    7K – Bispebjerg

Ryparken Kunst
18.00  2. senior kvinder – Valby
——————————————————–

Tirsdag 4. juni
20.45   +40 – Fremad Amager
20.30   +40 7M – Husum


Onsdag 5. juni
18.00   U13 Piger – Jægersborg + Vanløse   Græs
19.00   U14 – Vanløse        Græs
19.00   U14 Piger – Helsingør
19.00   U15 Maksim – Bo
20.45   Team Harvey – FB
20.45    Team Theis – Fremad Valby
——————————————————————————-

Fredag 7. juni

20.45   Team Bille – HIK
——————————————

Lørdag 8. juni   (pinse)
11.15   U16 Mester – GVI
11.15   U12 AB Tårnby x 2
11.15   U12 Pioneren  + U11 Østerbro  græs
12.30   U13 Oliver – B1903
12.30   U12 Husum + GVI
13.00   U19 3 – AB Tårnby
14.00   U12 – AB Tårnby + U13 KB

Ude
13.30   U18 Piger – Viborg
15.15   U17 – Næsby
15.15   U19 – Næsby
————————————————–
Mandag 10. juni
20.30   +50 – FB
——————————

Tirsdag 11. juni
19.00   U16 R – Helsingør
19.00   U19 Mester – Vestia
19.15   + 55 – KB
20.45   Team Med – Valby
20.45   Team Frederik – Vanløse
———————-
Onsdag 12. juni
20.45   Team  Hans – SIF
20.45   Team Frederik – ØKF
—————————
Torsdag 13. juni
11.00   + 65 – Frem
19.00   Team Heister – KFUM
20.45   Team Kenneth – Fremad Valby
20.45   Team Theis – CIK
———————-
Fredag 14. juni
18.30   2.sen. kvinder – PI
18.30   U14 – B1903
—————————-

Lørdag 15. juni

Ny Kunst
10.00   + 32
11.15   +45 – B1903
13.00    U18 Piger – Fortuna Hjørring
15.00   Ledig

Gammel Kunst
10-11.30   Børnestævner
12.00   U11 – B1903 x 2
13.30   U11 – B1903 + U13 – Sundby

Græs
11.15   U11 + U12 Piger
—————————————————————

Søndag 16. juni

Ny Kunst
10.00   U14 Drenge Øst – Roskilde
11.30   U14 Piger Øst – BSF
13.00   U16 Piger Øst  – Damsø
16.00   + 32 – Nanoq

Gammel Kunst
10-12   Børnestævne
12.00   U15 3 – Vanløse

——————————————————
Mandag 17. juni
20.30   + 40 7M – Prespa
——————————————————

Tirsdag 18. juni
20.45   40 + Greve
20.45   Team Frederik – Sundby
—————————-

Onsdag 19. juni
18.00   U13 Piger – FA 2000
19.00   U13 Piger – Farum
20.45   Team Hans – B1903
————————————————————
Torsdag 20. juni
19.30   + 60 – FA
——————————————-
Lørdag 22. juni
11.15   U13 Oliver – Sundby
13.00   Team Hans – VLI
15.00   U19 3 – B1903
——————————

Søndag 23. juni
10.00   U13 Drenge – Brøndby
13.30   Team Bille – SKjold
13.30   Serie 3 – SKjold
—————————————————————–

Fredag 28. juni
Sidste skoledag
———————————————–

Mandag 1. juli
Camp ?
——————————————–

Søndag 2+9 november: 10-14   1/2 kunst til DBU C trænerkursus

Mandag 11-18-25_ 17-21   Do

——————————————————————-