Vælg en side

Baneplan og kampprogram

Baneplan og kampprogram.
Se baneplan, kampprogram og ledige tider for frem til 9. august 2020.
Husk HOLDKORT (manglende holdkort = tabt kamp og bøde)
Husk RESULTATINDBERETNING (Ingen indberetning på kampdag= Bøde)
Afbud til kamp senest 3 hverdage før kampdag, ellers koster det 1.000 kr., som holdet skal betale.
________________________________________

Banebooking Det er muligt at bestille tid til kampe frem til 09.08.2020. I mailer jesper@b93.dk med jeres ønsker. Der kan ikke aftales kampe via telefon eller SMS. Der kan ikke bestilles træningskampe på hverdage med mindre det er med start 20.30
_______________________________________

Lyset på kunsten
Gammel Kunst: Lyset tændes med din nøglebrik på knap i nederste højre hjørne på banen.
Nye Kunst: Tændes midt på banen med din nøglebrik
Husk at få den opdateret briknøgle hos Gitte, så den også kan tænde lyset på begge baner.
________________________________________

Kampprogram og stillinger   (gælder alle kampe og rækker) Kampprogram:    www.dbu.dk/turneringer_og_resultater/resultatsoegning/programClub.aspx?clubid=1532

Ved udekampe:  Kontroller altid kampprogrammet, så I finder den rigtige kampadresse.
Stillinger på: www.dbu.dk/turneringer_og_resultater/resultatsoegning/clubPosition.aspx?clubid=

Alle kampresultater tastes ind via DBU´s APP umiddelbart efter kampen.
________________________________________
Alle hold (også børnehold) udfylder elektroniske holdkort via DBUs “kampklar”. Manglende holdkort = tabt kamp.
Opdateret fodboldpas er en forudsætning for at komme på holdkortet.
________________________________________
Bøder for udeblivelser, manglende holdkort eller – resultatindberetning betales af holdet selv.
_______________________________________
Baneplanen (som meget præcist angiver holdenes træningstid og -bane)  kan du finde her.

Græsbanerne er lukket frem til mandag 20. juli på grund af sommerrenovering

————————————————————————————————————–

Fredag 3.  juli

Ny Kunst
16.00   1. senior mænd
————————————-

Lørdag 4.  juli

Ny Kunst
10.00   Old Boys

Gammel Kunst
10.00  2011 Boyz Peter + 1/2 bane ledig

Ude
13.00.  1. senior mænd – VSK Århus
————————————————–

Søndag 5.  juli

Ny Kunst
11.30   Team Kenneth – Brøndby Strand               Dommer OK
——————————————————–

Tirsdag 7. juli

Ny Kunst
18.00   Old Boyz
19.15. Senior træning
——————————————————-

Søndag 12. juli

Ny Kunst
11.15  Team Kenneth – Celtic                       Dommer bestilt
—————————————————————————-

Tirsdag 14. juli

Ny Kunst
18.00   Old Boyz
19.15.  Senior træning
——————————————————-

Lørdag 18. juli

Ny Kunst
10.00  Old Boyz
11.30.  Team Kenneth – Argon       Dommer bestilt
————————————————————————–

Mandag 20. juli

Ny Kunst
16.00    U13-14-15 Drenge.   U13 bekræftet
17.30   U14-16-18 Piger

Græs 1
17.30     1. senior kvinder

Græs 2
10.00   U19 (alle dage undtagen onsdag)
16.30   U17 (alle dage undtagen onsdag)
12.30   Ledig
———————————–

Tirsdag 21. juli

Ny Kunst
18.00   Old Boyz
—————————————————–

Lørdag 25. juli

Ny Kunst
10.00   Old Boyz
11.30   U17 – FA 2000      Trio bestilt
13.30  U19 HB Køge        Trio bestilt

Græs 1
14.00  1. senior kvinder – Intern match          Trio bestilt
————————————
Søndag 26. juli

Ny Kunst
10.00  Ledig
11.30  U13 – Brøndby   11M  Dommer bestilt

————————————————————————–
Tirsdag 28. juli

Ny Kunst
18.00   Old Boyz

————————————————————-

Onsdag 29. juli             B.93 – FCN kampdag.

Ny Kunst
10.00   U15 – FCN                     Trio bestilt
12.00   U17  – FCN                    Trio bestilt
14.00   U19 – FCN                     Trio bestilt

Gammel Kunst
10.30   U11 og U12 -Farum       Vi finder selv dommere
13.00   U13 – Farum                  Dommer bestilt
15.00   U14 – Farum                  Dommer bestilt
——————————————————-

Lørdag 1. august

Ny Kunst
10.00  + 32
11.30  U17 – AB.               Dommer bestilt
13.30  U19 – Hvidovre      Do
——————————————————–
Søndag 2. august

Ny Kunst
10.00  2011 Drenge – Skjold + 2011 – Hvidovre
11.30  U13 E – AB                                                        Dommer bestilt
—————————————————————

Mandag 3. – fredag 7. august

Ny og Gammel Kunst
9-15.30  Sommercamp, Campchef,  Simon Bodsholdt.
———————————————–

Onsdag 5. august

Ny Kunst
19.30   U19 – Brøndby           Pokal 1/4 finale
—————————————————————–

Torsdag 6. august

Græs bane 2
16.30       U17-19
19.00        U16 – HUI                 Dommer bestilt
————————————————————————-

Lørdag 8. august

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00

Græs bane 1
14.00   1. senior Kvinder – FB
————————————————————-

Søndag 9. august              

Ny Kunst
10.00  Ledig

Gammel Kunst
10.00   Ledig
15.00  U12 Piger – FB

Græs 5M
10.00  2011 Drenge – FA 2000
—————————————————————————————-

Mandag 10. august
Skolestart / efterårets baneplan starter

——————————————————————————————————————–

Onsdag 12. august

 

Ude
18.00.  U14 Piger – Hekla

——————————————————————————————————————–

Lørdag 15. august

Ny Kunst
10-17 B.93 Børnestævne U8-U12

Gammel Kunst
10-17 B.93 Børnestævne U8-U12

Græs 2
10-17 B.93 Børnestævne U8-U12

Græs 5M
10-17 B.93 Børnestævne U8-U12
—————————————————————————–

Søndag 16. august

Ny Kunst
10-17 B.93 Børnestævne U8-U12

Gammel Kunst
10-17 B.93 Børnestævne U8-U12

Græs 2
10-17 B.93 Børnestævne U8-U12

Græs 5M
10-17 B.93 Børnestævne U8-U12

Græs Bane 1
12.00  U15 – Næstved
14.00  U14 – Roskilde
16.00   U18 – Kolding

Ude
11.15   U13 – Helsingør
12.00   U16 Piger – Roskilde

——————————————-

Mandag 17. august

Ny Kunst

————————————–

Tirsdag 18. august

Ny Kunst
16.00 DBU Supervision 1 U15. U13-14 træner i Ryparken


————————————–

Onsdag 19. august

Ny Kunst

————————————–

Torsdag 20. august

Ny Kunst

————————————–

Fredag 21. august

Ny Kunst

————————————–

Lørdag 22. august

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00   U13 – Amager + 8M Kamp
14.00

Ude

12.00   U14 – AB
14.00   U15 – GVI
——————————————————-

Søndag 23. august

Ny Kunst
10.00
12.00   U14 Piger – BSF
14.00   U16 Piger – FA 2000

Gammel Kunst
10.00  Børnestævner  U7-U8 + 1/2 bane ledig
17.00 Ledig

Ude
——————————————

Mandag 24. august

Ny Kunst

————————————–

Tirsdag 25. august

Græs 1
18.30  1. senior kvinder – Østerbro

Ude
18.30  U13 Piger – Fremad V

————————————————————-

Onsdag 26. august

Ny Kunst

————————————————————–

Torsdag 27. august

Ny Kunst

———————————————————————————-

Fredag 28. august

Ny Kunst

———————————————————————————-

Lørdag 29. august

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00
15.30   U16 – FC Bornholm

Ude
10.00  U13 – Roskilde
13.00.  U15 – Herfølge
—————————————-

Søndag 30. august

Ny Kunst
10.00   Kamp
12.00  U14 Piger – FA 2000

Gammel Kunst
10.00.  Børnestævner + 1/2 bane ledig
17.00   Ledig

Ude
13.00.  U16 Piger – Helsingør

—————————————-

Mandag 31. august

Ny Kunst

————————————————————–

Tirsdag 1. september

Ny Kunst

————————————————————–

Onsdag 2. september

Ny Kunst

Ude
18.00   U14 Piger – LSF                 DBU Pokal
18.00   U16 Piger – Hvidovre         Do
18.00   U18 Piger – Sundby           Do

————————————————————–

Torsdag 3. september

Ny Kunst

————————————————————–

Fredag 4. september

Ny Kunst

————————————————————–

 

Lørdag 5. september

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00   U15 – Hvidovre

Ude
11.00  U13 – Roskilde KFUM
11.30  U14 – Roskilde FRUM
13.30. U14 Piger – Brøndby IF

——————————————————-

Søndag 6. september

Ny Kunst
10.00
12.00
14.00   U16 – Herlufsholm.  rykkes pga Nyborg Stævne

Ude

———————————–

Mandag 7. september

Ny Kunst

————————————–

Tirsdag 8. september

Ny Kunst

————————————–

Onsdag 9. september

Ny Kunst

————————————–

Torsdag 10. september

Ny Kunst
16.00    DBU supervision U15.   U13-14 træner på Ryparken


————————————–

Fredag 11. september

Ny Kunst

————————————–

Lørdag 12. september

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00   U13 – GVI + Kamp

Græs
14.00.  B.93 – Damsø

Ude
———————————————

Søndag 13. september

Ny Kunst
10.00
12.00   U14 Piger – Greve
14.00
16.00   U16 – Vordingborg

Gammel Kunst
10.00.  Børnestævner + 1/2 bane ledig
17.00   Ledig

Ude

————————————————————–

Mandag 14. september

Ny Kunst

————————————————————–

Tirsdag 15. september

Ny Kunst

————————————————————–

Onsdag 16. september

Ny Kunst

————————————————————–

Torsdag 17. september

Ny Kunst

————————————————————–

Fredag 18. september

Ny Kunst

————————————————————–

Lørdag 19. september

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00
————————–

Søndag 20. september

Ny Kunst
10.00
16.00.  U16 Øst – KB

 

Gammel Kunst
10.00.  Børnestævner + 1/2 bane ledig
17.00   Ledig

—————————————————-

Mandag 21. september

Ny Kunst

—————————————————-

Tirsdag 22. september

Ny Kunst

—————————————————-

Onsdag 23. september

Ny Kunst

—————————————————-

 

Torsdag 24. september

Ny Kunst

—————————————————-

Fredag 25. september

Ny Kunst

—————————————————-

Lørdag 26. september

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00   U14 – A27
14.00   U15 – HIK
16.00   U13 – Helsingør + kamp
——————————————–

Søndag 27. september

Ny Kunst
10.00
12.00   U16 Piger – HIK

———————————————–

Mandag 28. september

Ny Kunst

—————————————————-

Tirsdag 29. september

Ny Kunst

—————————————————-

Onsdag 30. september

Ny Kunst

—————————————————-

Torsdag 1. oktober

Ny Kunst

—————————————————-

Fredag 2. oktober

Ny Kunst

—————————————————-

Lørdag 3. oktober

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00

Græs
14.00   1. senior kvinder – Sundby
————————————————

Søndag 4. oktober

Ny Kunst
10.00
12.00   U16 Piger – Farum
14.00
16.00   U16 – FB

 

Gammel Kunst
10.00.  Børnestævner + 1/2 bane ledig
17.00   Ledig

—————————————————–

Mandag 5. oktober

Ny Kunst

————————————————–

Tirsdag 6. oktober

Ny Kunst
16.00    DBU supervision U15 . U13-14 træner i Ryparken
————————————————————–

Onsdag 7. oktober

Ny Kunst

—————————————-

Torsdag 8. oktober

Ny Kunst

————————————

Fredag 9. oktober

Ny Kunst

—————————————————-

Lørdag 10. oktober

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00
————————————————————-

Søndag 11. oktober

Ny Kunst
10.00
12.00   U14 – Næstved
14.00   U15 – Slagelse
16.00   U13 – Roskilde + kamp

———————————————-
12-16. oktober. (uge 42)
Skolernes efterårsferie
———————————————————–

Lørdag 17. oktober

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00
————————-

Søndag 18. oktober

Ny Kunst
10.00
———————————————-

Mandag 19. oktober

Ny Kunst

—————————————————-

Tirsdag 20. oktober

Ny Kunst

—————————————————-

Onsdag 21. oktober

Ny Kunst


 

Torsdag 22. oktober

Ny Kunst

—————————————————-

Fredag 23. oktober

Ny Kunst

—————————————————-

Lørdag 24. oktober

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00
14.00
15.30.  U16 Øst – GVI

————————————————-

Søndag 25. oktober   Start på vintertid

Ny Kunst
10.00   U13 – Roskilde KFUM + 8 kamp
12.00   U14 Piger – Farum
14.00   U16 Piger – Brøndby

——————————————————

Lørdag 31. oktober

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00
—————————————————

Søndag 1. november

Ny Kunst
10.00
12.00
14.00   U14 – Slagelse

—————————————————–

Lørdag 7. november

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00
14.00   U14 Piger – Allerød
—————————————————-

Søndag 8. november

Ny Kunst
10.00

——————————————————-

Lørdag 14. november

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00
——————————————–

Søndag 15. november

Ny Kunst
10.00
—————————————————-

Lørdag 21. november

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00
———————————————–

Søndag 22. November

Ny Kunst
10.00
——————————————

Lørdag 28. november

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00
————————————————–

Søndag 29. november

Ny Kunst
10.00

—————————————–

Lørdag 5. december

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00
————————————————-

Søndag 6. december

Ny Kunst
10.00

——————————————————-

Lørdag 12. december

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00
————————————————–

Søndag 13. december

Ny Kunst
10.00

———————————————–

Lørdag 19. december

Ny Kunst
08.45   Børnetræning
10.15   Old Boyz træning
12.00
——————————————————–

Søndag 20. december

Ny Kunst
10.00
——————————————————

21. december – 3. januar (uge 52-53)
Juleferie
—————————–
29. marts – 4. april
Påskeferie
—————————————