Klik billedet
Baneplan og kampprogram Udskriv Email

22. februar 2017
Baneplan og kampprogram
Se baneplan, kampprogram og ledige tider frem til påske.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Banebooking
Det er muligt at bestille tid til kampe frem til og med 31. marts 2017.
I mailer Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. med jeres ønsker. Der kan ikke aftales kampe via telefon eller SMS.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lyset på kunsten 
Lyset tændes fra trænerlokalet på 1. sal.  
Kunst: Tænd på knap 1-3-5-7-9, sluk på 2-4-6-8-10.   (Græs/5M Kunst: 9-10).  
Husk at få opdateret din briknøgle een gang om året hos Gitte, så I kan komme ind i trænerlokalet.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kampprogram og stillinger   (gælder alle kampe og rækker)

Kampprogram:    www.dbu.dk/turneringer_og_resultater/resultatsoegning/programClub.aspx?clubid=1532  

Ved udekampe:  Kontroller altid kampprogrammet, så I finder den rigtige kampadresse. 

Stillinger på:        www.dbu.dk/turneringer_og_resultater/resultatsoegning/clubPosition.aspx?clubid=1532

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ryparken      https://www.facebook.com/ryparkensport.   Vinterplan frem til 31. marts.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alle kampresultater tastes ind via DBU´s APP umiddelbart efter kampen.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alle hold fra U11 til +70 udfylder elektroniske holdkort via DBUs "kampklar". Det gælder dog ikke vinterbold.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bøder for udeblivelser, manglende holdkort eller - resultatindberetning betales af holdet selv.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aflysninger
lørdag 1. april: Idrætshuset
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Styrketræning frem til 31. marts
Mandag: 16.20 1. sen M , 17.20 1. senior K, 18.45 U19 
Tirsdag:  16.15 U15, 17.20 U14 , 18.00 U17E, 19.00 U17A 
Onsdag:  16.30   U16 Øst, 17.30 U18 Piger/1. senior K
Torsdag: 16.15 U19, 17.15 U18 DM, 18.45 U17 E, 20.00 U16 P
Fredag:   17.00 U17A , 18.00 U15 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ferier/helligdage i foråret

Mandag 10. april - onsdag 12. april
Skolerne holder påskeferie.   /   9.00-15.00         Påskecamp Mandag-onsdag 


13.-17. april Påske
12.-14. maj  Bededagsferie
25.-28. maj  Kristi Himmelfartsferie
03.-05. juni  Pinseferie

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Børnestævner i foråret (3 & 5M): Uge 17-18-20-23-24 / 29/30.4 , 6-7. og 20.21.5 , 10-11 og 17-18. 6.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

Baneplan og kampprogram

                              


Torsdag 23. februar
11.00   SGOM - KB
16.00   U10 E- U11 E - U12 E - U14 E + U14 A.  
17.15   1. sen - U17 Division + U19 Division                 
18.30   U13-14-16-18 Piger , 1. senior kvinder + U17 Ø.      
19.45   U14 Oliver + U16 Theis + 2-3. senior                    

Ryparken Kunst        Bane   Hold
16.00-18.00              2       U16 ØM + U15 Ø
16.15-17.30             7M      U13 Elite
18.00-19.30          1/2 1      U15 A + U16 Theis + U16 Casper
----------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Fredag 24. februar
15.45    U11 E-U12 E-U13 E-U14 E               
17.00    U15 + U19
18.15    U17 Ø + U19 Øst + U18 Piger
19.30    Ledig

5M Kunst
15.45   U13 Brahim
17.00   U13 Bo
18.15   Ledig

Ryparken Kunst           Bane    Hold
16.00                          2         U16 ØM, U16 Pige Øst, 1. senior
16.15                         7M        U12 Pelle
17.30                         7M        Ledig
18.00                          2         Ledig 
18.00                          1         1/2 ledig bane
19.30                          2         Ledig 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Lørdag 25. februar
09.00   Børnetræning, Galacticos
10.00   Old Boys + U14               
11.15   U16 Piger - Roskilde                  Dommer OK
13.00   2. senior - Frederikssund           Dommer OK
15.00   U16 Kasper - Rosenhøj  
16.45   U14 Piger - Thy                         Dommer OK 

5M Kunst
09.00   Playmaker 1
10.15   Playmaker 2
11.15   2009 Philip
12.45   Ledig 

Ryparken Kunst   Bane  Hold
08.30                  1         U14 Elite
10.00                  3         Grand Old - B1903
11.30                  3         U13 3 - Fremad A. + U12 Elite
11.30-12.45       7M        U10 Rowshan
16.45                  1         Ledig                 
16.45                  3         U14 Mester - B1908       Dommer OK

Ude
11.15   1. senior - Virum
--------------------------------------------------------------------------------------------------

   

Søndag 26. februar   (mørkt 17.45)
09.45   U16 Piger - Thy                                           Dommer bestilt
11.15   U11 E - B1903 + U13 Brahim - Brøndby
12.30   U19 Harvey - B1903                                    Dommer bestilt
14.15   U18 Piger - GVI                                          Dommer bestilt
16.00   Senior Team Frederik - Modstander              Dommer bestilt
17.45   Ledig 

5M Kunst
09.00-12.00   Playmaker
12.00             Ledig 

Ryparken Kunst   Bane   Hold
08.30                   1       U12 Pelle + 1/2 bane ledig
09.30-11.30         3       2008 Emil Ministævne +U11 A - AB Tårnby
10.15-11.30         7M     U12 Pelle
13.15                   2       U11 Piger , stævne på hele banen
16.45                   1       Ledig

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mandag 27. februar
16.00  U10 - 11 -12 -13 - 14 Elite                
17.15  1.Senior Mænd -U17 Div. - U19 Div.                               
18.30  U16P-18P -1 Sen. Kvinder + U15 Dr.                     
19.45  U19 Øst - Mester - Ungsenior Emil

Minibanen
16.00    U12 Jacob
17.30    Ledig

5M Kunst
16.30   2008 Dianna 
17.30   2008 Claus
18.30   2005 Jonas 
19.30   Ledig 

Ryparken Kunst     Bane    Hold
16.00-18.00              3      U14 A, U13 Brahim & Maksim, U10 Pato, Hasse og John 
17.30-18.45            7M     U14 Jakob
18.00-19.30              2      U11-13-14 Piger, U17 Øst og U14 Bo      

Kasernen
17-18    2010 Kasper 
19-20    U16 Hyggerne
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Tirsdag 28. februar

16.00       U10 Elite-U12 Elite-U13 Elite- U11 Sofus-U12 Pelle-U14 A     
17.15       U17 Division - U17 Ø - U15 Ø + U19
18.30       Old Boys
19.30       U16 Theis + U14 Oliver + 2-3. senior


5M
16.00-17.15   U10 Pato
17.15-18.30   U9 Emil
18.30- 

Minibanen
16.00   U11 Andreas
17.30   Ledig 

Ryparken Kunst          Bane        Hold
16.00                         2             1. senior + U16 
16.15-17.30               7M           U14 E
18.00                        3              U13-U14-U16-18-1. sen K + U16 Casper
18.45                        7M            U15A 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 1. marts
16.00  U13 Maksim           
17.15  U13 Bo, U10 Pato, Hasse, John + U13 Brahim                      
18.30  U14 Jakob + U18 Piger, 1. senior kvinder          
19.45  U19 Øst + U19 Mester  
21.00  Ledig         

5M Kunst
16.30-17.30   2008 Dianna
17.30             2008 Claus
18.30             Ledig 
19.00             Team Thai        

Minibanen
18.00   Team Ida

 

Ryparken Kunst        Bane   Hold
16.00-18.00              3       U17 Division
17.30-18.45             7M      U13 P David + U13 P Brian
18.00-19.30              2       U15 A + U16 Hyggerne    
19.30                 1/2  2       Ledig  
    

Parken
19.30   B.93 - FCK     DBU Pokalen
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Torsdag 2. marts
16.00   U10 E- U11 E - U12 E - U14 E + U14 A.  
17.15   1. sen - U17 Division + U19 Division                 
18.30   U13-14-16-18 Piger , 1. senior kvinder + U17 Ø.      
19.45   U14 Oliver + U16 Theis + 2-3. senior                     

5M Kunst
16.00   U10 Pato
17.15   2008 Emil
18.30   Piger

Ryparken Kunst        Bane   Hold
16.00-18.00              2       U16 ØM + U15 Ø
16.15-17.30             7M      Ledig
18.00-19.30         1/2 1       U15 A + U16 Theis + U16 Casper
20.00-21.15             7M      Senior Team Jcaob/Andreas
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fredag 3. marts
15.45    U11 E-U12 E-U13 E-U14 E                
17.00    U15 + U19                   
18.15    U17 Ø + U19 Øst + U18 Piger
19.30    Ledig

5M Kunst
15.45   U13 Brahim
17.00   U13 Bo
18.15   Ledig

Ryparken Kunst           Bane    Hold
16.00                          2         U16 ØM , U16 Pige Øst, 1. senior
16.15                         7M        U12 Pelle
17.30                         7M        Ledig
18.00                          2         U17 Øst Morten B - LSF
18.00                          1         1/2 ledig bane
19.30                          2         U16 Øst - Roskilde

------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 


Lørdag 4. marts 
09.00   Børnetræning, Galacticos
10.00   Old Boys
11.15   1. senior  Spørg Sune
13.00   2. senior - Brh            Dommer bestilt
15.00   U19 - Vanløse (sen)    Do
16.45   Ledig 

5M Kunst
09.00   Playmaker 1
10.15   Playmaker 2
11.15   2009 Philip
12.45   Ledig 

Ryparken Kunst   Bane Hold
08.30                  1       Ledig
10.00                 3        U13 1-2 P6 - Fr. V + U13 Øst - Roskilde
11.30                 3        U17 Div - AB Tårnby                Dommer bestilt
11.30                 7M      Ledig
16.45                 1        U16 1-2 Theis - Husum
16.45                 3        U17 1-2 Morten B - Hvalsø
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Søndag 5. marts                                                                                           (mørkt 18.00)

08.45   Ledig
10.00   U12B Jonas - KFUM + U11A Andreas - HIK
11.30   U12C Jonas - Vestia + U12A Pelle - Glostrup
13.00   U11E - Sundby + U16 Pige 7M - Damsø
14.15   1. senior - HIK                                                 Trio bestilt
16.00   U19 Harvey - FB                                               Dommer bestilt
17.45   Ledig 

5M Kunst
09.00-11.30    Playmaker 
11.30             Ledig
13.00             2008 Emil
14.30             Ledig 


Ryparken Kunst   Bane   Hold
08.30                   1       Ledig
10.00                   3       U13 3-4 Bo - GVI + U13 Piger David -KFUM
10.15-11.30        7M      U13 Piger Brian
13.15                   2       U13 Øst - Roskilde + 1/2 bane ledig
16.45                   1       Team Motz - Kastrup

Ude
15.00   U18 DM Piger - Hillerød   Sæsonpremiere
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mandag 6. marts
16.00  U10 - 11 -12 -13 - 14 Elite                U10-11-12 nærmest klubhust. U13-14 nærmest Nordhavn Station.
17.15  1.Senior Mænd -U17 Div. - U19 Div.   U17 og U19 har 1/4 bane hver                              
18.30  U16P-18P -1 Sen. Kvinder + U15 Dr.  Alle hold har 1/4 bane                     
19.45  U19 Øst - Mester - Ungsenior Emil

5M Kunst
16.30   2008 Dianna 
17.30   2008 Claus
18.30   2005 Jonas 
19.30   Ledig 

Minibanen
16.00    U12 Jacob
17.30    Ledig

Ryparken Kunst     Bane    Hold
16.00-18.00              3      U14 A, U13 Brahim & Maksim, U10 Pato, Hasse og John  U12/14 har 1/2 bane, U10 1/2
17.30-18.45            7M     U14 Jakob
18.00-19.30              2      U11-13-14 Piger, U17 Øst og U14 Bo      Drengene har 1/2 bane, pigerne 1/2 bane

Kasernen
17-18    2010 Kasper 
19-20    U16 Hyggerne
----------------------------------------------------------------------------------------------

Tirsdag 7. marts   

15.00       Målmandstræning U10-U12 v/Pelle
16.00       U10 Elite-U12 Elite-U13 Elite- U11 Sofus-U12 Pelle-U14 A     
17.15       U17 Division - U17 Ø - U15 Ø + U19
18.30       Old Boys
19.30       U16 Theis + U14 Oliver + 2-3. senior
20.45       Old Boys - Ejby 


5M Kunst
16.00-17.15   U10 Pato
17.15-18.30   U9 Emil
18.30- 

Minibanen
16.00   U11 Andreas
17.30   Ledig 

Ryparken Kunst          Bane        Hold
16.00                         2             1. senior
16.15-17.30               7M           U14 E
18.00                        3              U13-U14-U16-18-1. sen K + U16 Theis+U16 Casper
18.45                        7M            U15A 

----------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 8. marts
16.00  U13 Maksim           
17.15  U13 Bo, U10 Pato, Hasse, John + U13 Brahim                      
18.30  U14 Jakob + U18 Piger, 1. senior kvinder          
19.45  U19 Øst + U19 Mester  
20.45  Team Jacob/Andreas - Frem         

5M Kunst
16.30-17.30   2008 Dianna
17.30             2008 Claus
18.30             Ledig 
19.00             Team Thai        

Minibanen
18.00   Team Ida

 

Ryparken Kunst        Bane   Hold
16.00-18.00              3       U17 Division
17.30-18.45             7M      U13 P David + U13 P Brian
18.00-19.30              2       U15 A + U16 Hyggerne    
19.30                 1/2  2       Ledig  
--------------------------------------------------------------------------------------------

Torsdag 9. marts
16.00   U10 E- U11 E - U12 E - U14 E + U14 A.  U10-11-12 nærmest klubhus, U14 nærmest Nordhavn
17.15   1. sen - U17 Division + U19 Division                  U17/U19 har 1/4 bane
18.30   U13-14-16-18 Piger , 1. senior kvinder + U17 Ø.      Piger 3/4 bane , U17 1/4 Bane 
19.45   U14 Oliver + U16 Theis + 2-3. senior                      Senior 1/2 bane

5M Kunst
16.00   U10 Pato
17.15   2008 Emil
18.30   Piger

Ryparken Kunst        Bane   Hold
16.00-18.00              2       U16 ØM + U15 Ø
16.15-17.30             7M      U13 Elite
18.00-19.30             1/2 1  U15 A +  U16 Casper
20.00-21.15             7M      Senior Team Jcaob/Andreas
-------------------------------------------------------------------------------------------- 

Fredag 10. marts
15.45    U11 E-U12 E-U13 E-U14 E                1/4 bane hver
17.00    U15 + U19+ U18 Piger                     1/3 bane til hver
18.15    U17 Ø + U19 Øst
19.30    Ledig

5M Kunst
15.45   U13 Brahim
17.00   U13 Bo
18.15   Ledig

Ryparken Kunst           Bane    Hold
16.00                          2         U16 ØM , U16 Pige Øst , 1. senior
16.15                         7M        U12 Pelle
17.30                         7M        Ledig
18.00                          2         7M sen. Kenneth - Prespa + 1/2 bane ledig
18.00                          1         1/2 ledig bane
19.30                          2         Ledig / Kampe eller fuldbane træning

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lørdag 11. marts
09.00   Old Boys + 2009 Galacticos 
10.00   1. senior + U12B P3 - Stefan  
11.15   Grand Old - HB/ØIF
13.00   2. senior - Ølstykke                      Dommer bestilt
14.45   U12 Elite og U10 Elite
16.15   U15 Øst - Roskilde                       Do
17.45   Senior Mads - Modstander

5M Kunst
09.00   Playmaker 1
10.15   Playmaker 2
11.15   2009 Philip
13.00   Ledig

 

Ryparken Kunst   Bane 
08.30                 1               Ledig
10.00                 3               U13 Pige 3 Brian - Roskilde + U13 Mester - Albertslund 
11.30                 3               MH - Herfølge                          Dommer bestilt
11.30-12.45      7M              U10 Patrick - AGF Charlottenlund  
16.45                1                U16 1-2 - Endeslev
16.45                3                U14 1-2 P6 - Skjold



Ude
13.00   U17 - Thisted
13.30   U18 DM Piger - Viborg
15.00   U19 Thisted
--------------------------------------------------------------------------

Søndag 12. marts                                                    (mørkt 18.15)
08.45   Ledig
10.00   U11C Sofus - KB + U11 Piger - Sundby
11.15   U11B Sofus - Vestia + U12A Jacob- Espergærde
12.30   U16 Piger - Staffanstorp (Sv)                                    Dommer bestilt
14.00   U14 Piger - Staffanstorp /Sv)                                    Dommer bestilt
16.00   U19 Harvey - HIK                                                     Dommer bestilt
17.45   Ledig 

5M Kunst
09.00   Playmaker
11.30   Ledig

Ryparken Kunst   Bane   Hold
08.30                   1
09.45                   3       U19 Øst - BSV/FC Holte  
10.15-11.30        7M      U13 Piger Brian
13.15                   2       Vinterbold Øst
16.45                   1       U15 Mester - Herfølge           
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

Mandag 13. marts
16.00  U10 - 11 -12 -13 - 14 Elite                U10-11-12 nærmest klubhust. U13-14 nærmest Nordhavn Station.
17.15  1.Senior Mænd -U17 Div. - U19 Div.   U17 og U19 har 1/4 bane hver                              
18.30  U16P-18P -1 Sen. Kvinder + U15 Dr.  Alle hold har 1/4 bane                     
19.45  U19 Øst - Mester - Ungsenior Emil

5M Kunst
16.30   2008 Dianna 
17.30   2008 Claus
18.30   2005 Jonas 
19.30   Ledig 

Minibanen
16.00    U12 Jacob
17.30    Ledig

Ryparken Kunst     Bane    Hold
16.00-18.00              3      U14 A, U13 Brahim & Maksim, U10 Pato, Hasse og John  U12/14 har 1/2 bane, U10 1/2
17.30-18.45            7M     U14 Jakob
18.00-19.30              2      U11-13-14 Piger, U17 Øst og U14 Bo      Drengene har 1/2 bane, pigerne 1/2 bane

Kasernen
17-18    2010 Kasper 
19-20    U16 Hyggerne
------------------------------------------------------------------------------------------

Tirsdag 14. marts

15.00       Målmandstræning U10-U12 v/Pelle
16.00       U10 Elite-U12 Elite-U13 Elite- U11 Sofus-U12 Pelle-U14 A     
17.15       U17 Division - U17 Ø - U15 Ø + U19
18.30       Old Boys
19.30       U16 Theis + U14 Oliver + 2-3. senior


5M Kunst
16.00-17.15   U10 Pato
17.15-18.30   U9 Emil
18.30- 

Minibanen
16.00   U11 Andreas
17.30   Ledig 

Ryparken Kunst          Bane        Hold
16.00                         2             1. senior
16.15-17.30               7M           U14 E
18.00                        3              U13-U14-U16-18-1. sen K + U16 Theis+U16 Casper
18.45                        7M            U15A 


-----------------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 15. marts
16.00  U13 Maksim           
17.15  U13 Bo, U10 Pato, Hasse, John + U13 Brahim                      
18.30  U14 Jakob + U18 Piger, 1. senior kvinder          
19.45  U19 Øst + U19 Mester  
21.00  Ledig         

5M Kunst
16.30-17.30   2008 Dianna
17.30             2008 Claus
18.30             Ledig 
19.00             Team Thai        

Minibanen
18.00   Team Ida

 

Ryparken Kunst        Bane   Hold
16.00-18.00              3       U17 Division
17.30-18.45             7M      U13 P David + U13 P Brian
18.00-19.30              2       U15 A + U16 Hyggerne    
19.30                 1/2  2       Ledig   

---------------------------------------------------------------------------------------------

Torsdag 16. marts
16.00   U10 E- U11 E - U12 E - U14 E + U14 A.  U10-11-12 nærmest klubhus, U14 nærmest Nordhavn
17.15   1. sen - U17 Division + U19 Division                  U17/U19 har 1/4 bane
18.30   U13-14-16-18 Piger , 1. senior kvinder + U17 Ø.      Piger 3/4 bane , U17 1/4 Bane 
19.45   U14 Oliver + U16 Theis + 2-3. senior                      Senior 1/2 bane

5M Kunst
16.00   U10 Pato
17.15   2008 Emil
18.30   Piger

Ryparken Kunst        Bane   Hold
16.00-18.00              2       U16 ØM + U15 Ø
16.15-17.30             7M      Ledig
18.00-19.30        1/2 1       U15 A + U16 Theis + U16 Casper
20.00-21.15             7M      Senior Team Jcaob/Andreas

------------------------------------------------------------------------------------------

Fredag 17. marts
15.45    U11 E-U12 E-U13 E-U14 E                1/4 bane hver
17.00    U15 + U19+ U18 Piger                     1/3 bane til hver
18.15    U17 Ø + U19 Øst
19.30    U17 Øst - Glostrup      

5M Kunst
15.45   U13 Brahim
17.00   U13 Bo
18.15   Ledig

Ryparken Kunst           Bane    Hold
16.00                          2         U16 ØM  , U16 Pige Øst , 1. senior
16.15                         7M        U12 Pelle
17.30                         7M        Ledig
18.00                          2         Ledig / Kampe eller fuldbane træning
18.00                          1         1/2 ledig bane
19.30                          2         Ledig / Kampe eller fuldbane træning

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Lørdag 18. marts                                     

09.00   Børnetræning nye hold 2012-13 + 2009 Galacticos   (nye hold træner 18-25.3 -1-8.4)
10.00   Old Boys + U12A Pelle- B.73
11.15   U12B Jonas - Skjold + U12C Jonas- Avarta
13.00   U17 - Roskilde
15.00   U19 - Roskilde
16.45   U13 3 Maksim - Dragør + ½ bane ledig

5M Kunst
09.00   Playmaker 1
10.15   Playmaker 2
11.15   2009 Philip
13.00   Nyt hold 2011
14.00   Nyt hold  2010
15.00   Nyt hold  2009

 

Ryparken Kunst   Bane Hold
08.30                  1   Ledig
10.00                  3    U13 Pige 2 - Vestia +U16 Pige 7M - Bytoften
11.30                  3    Supermasters - HIK
11.30-12.45        7M  Ledig
16.45                  1    U16 1-2 Casper - B1903
16.45                  3    U16 1-2 Theis - Lyngby

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Søndag 19. marts                                                                   Mørkt 18.30
10.00   U11A Andreas - KB + U11 Piger - Fredensborg
11.15   U10 Rowshan - AB + U12 Elite
13.00   U13 Bo - B1903 + 1/2 bane ledig
15.00   U14 Piger - Modstander
16.30   U19 Harvey - ØIF                   Dommer bestilt

5M Kunst
09.00   Playmaker
11.30   Ledig

Ryparken Kunst   Bane   Hold
08.30                   1       Ledig
10.00                   3      Vinterbold Øst
10.15-11.30        7M     U13 Piger Brian
13.15                   2            U17 1-2 - Albertslund
16.45                   1            U15 3-4 P5 - Dragør
16.45                   3            U14 1-2 Jakob - Friheden

Gentofte Stadion
13.00   1. senior - Greve

Ude
15.30   U15 - Lyngby
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mandag 20. marts
16.00  U10 - 11 -12 -13 - 14 Elite                U10-11-12 nærmest klubhust. U13-14 nærmest Nordhavn Station.
17.15  1.Senior Mænd -U17 Div. - U19 Div.   U17 og U19 har 1/4 bane hver                              
18.30  U16P-18P -1 Sen. Kvinder + U15 Dr.  Alle hold har 1/4 bane                     
19.45  U19 Øst - Mester - Ungsenior Emil

5M Kunst
16.30   2008 Dianna 
17.30   2008 Claus
18.30   2005 Jonas 
19.30   Ledig 

Minibanen
16.00    U12 Jacob
17.30    Ledig

Ryparken Kunst     Bane    Hold
16.00-18.00              3      U14 A, U13 Brahim & Maksim, U10 Pato, Hasse og John  U12/14 har 1/2 bane, U10 1/2
17.30-18.45            7M     U14 Jakob
18.00-19.30              2      U11-13-14 Piger, U17 Øst og U14 Bo      Drengene har 1/2 bane, pigerne 1/2 bane

Kasernen
17-18    2010 Kasper 
19-20    U16 Hyggerne
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tirsdag 21. marts

15.00       Målmandstræning U10-U12 v/Pelle
16.00       U10 Elite-U12 Elite-U13 Elite- U11 Sofus-U12 Pelle-U14 A     
17.15       U17 Division - U17 Ø - U15 Ø + U19
18.30       Old Boys
19.30       U16 Theis + U14 Oliver + 2-3. senior


5M Kunst
16.00-17.15   U10 Pato
17.15-18.30   U9 Emil
18.30- 

Minibanen
16.00   U11 Andreas
17.30   Ledig 

Ryparken Kunst          Bane        Hold
16.00                         2             1. senior
16.15-17.30               7M           U14 E
18.00                        3              U13-U14-U16-18-1. sen K + U16 Theis+U16 Casper
18.45                        7M            U15A 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 22 marts
16.00  U13 Maksim           
17.15  U13 Bo, U10 Pato, Hasse, John + U13 Brahim                      
18.30  U14 Jakob + U18 Piger, 1. senior kvinder          
19.45  U19 Øst + U19 Mester  
21.00  Ledig         

5M Kunst
16.30-17.30   2008 Dianna
17.30             2008 Claus
18.30             Ledig 
19.00             Team Thai        

Minibanen
18.00   Team Ida

 

Ryparken Kunst        Bane   Hold
16.00-18.00              3       U17 Division
17.30-18.45             7M      U13 P David + U13 P Brian
18.00-19.30              2       U15 A + U16 Hyggerne    
19.30                 1/2  2       Ledig     

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Torsdag 23. marts
11.00   SGOM - ØIF 
16.00   U10 E- U11 E - U12 E -  U14 E + U14 A.  U10-11-12 nærmest klubhus, U14 nærmest Nordhavn
17.15   1. sen - U17 Division + U19 Division                  U17/U19 har 1/4 bane
18.30   U13-14-16-18 Piger , 1. senior kvinder + U17 Ø.      Piger 3/4 bane , U17 1/4 Bane 
19.45   U14 Oliver + U16 Theis + 2-3. senior                      Senior 1/2 bane

5M Kunst
16.00   U10 Pato
17.15   2008 Emil
18.30   Piger

Ryparken Kunst        Bane   Hold
16.00-18.00              2       U16 ØM + U15 Ø
16.15-17.30             7M      U13 Elite
18.00-19.30        1/2 1       U15 A + U16 Theis + U16 Casper
20.00-21.15             7M      Senior Team Jcaob/Andreas
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fredag 24. marts 
15.45    U11 E-U12 E-U13 E-U14 E                1/4 bane hver
17.00    U15 + U19+ U18 Piger                     1/3 bane til hver
18.15    U17 Ø + U19 Øst
19.30    Ledig

5M Kunst
15.45   U13 Brahim
17.00   U13 Bo
18.15   Ledig

Ryparken Kunst           Bane    Hold
16.00                          2         U16 Dr. Øst/Mester, U16 Pige Øst, 1. senior
16.15                         7M        U12 Pelle
17.30                         7M        Ledig
18.00                          2         Ledig / Kampe eller fuldbane træning
18.00                          1         1/2 ledig bane
19.30                          2         Ledig / Kampe eller fuldbane træning

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lørdag 25. marts
09.00   2009 Galacticos + 2012-13 Nye hold, Allan
10.00   Old Boys + U11 Piger - FB
11.15   Grand Old - KB
13.30   U15 Øst træning + 1/2 bane ledig
15.15   Senior Mads - Modstander
16.45   Ledig 

5M Kunst
09.00   Playmaker 1
10.15   Playmaker 2
11.15   2009 Philip
13.00   Nyt hold 2011
14.00   Nyt hold  2010
15.00   Nyt hold  2009

Minibanen
09.00  Børnetræning

 

Ryparken Kunst   Bane 
08.45                  1    Masters - Brønshøj
10.00                  3    U13 Pige 3 Brian - Espergærde + U13 Mester - Virum
11.30                  3    U12 Elite + 1/2 bane ledig
11.30-12.45       7M   Ledig
16.45                 1     Ledig

Ude
15.00   1. senior - Brabrand
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Søndag 26. marts                           Sommertid begynder                 Mørkt 19.45
10.00    Ledig
11.30    U12 Elite + 1/2 bane ledig
13.00    U10 Stævne Pato
15.00    Ledig
16.45    U15 Mester - AIK Strøby

5M Kunst
09.00   Playmaker
11.30   Ledig

Ryparken Kunst   Bane   Hold
08.30                   1      Ledig
10.00                   3      Ledig
10.15-11.130       7M    U13 Piger Brian
13.15                   2     Ledig
16.45                   1     U17 1-2 - Skjold
16.45                   3     U14 Mester - Skjold 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Mandag 27. marts
16.00  U10 - 11 -12 -13 - 14 Elite                U10-11-12 nærmest klubhust. U13-14 nærmest Nordhavn Station.
17.15  1.Senior Mænd -U17 Div. - U19 Div.   U17 og U19 har 1/4 bane hver                              
18.30  U16P-18P -1 Sen. Kvinder + U15 Dr.  Alle hold har 1/4 bane                     
19.45  U19 Øst - Mester  - UNgsenior Emil

5M Kunst
16.30   2008 Dianna 
17.30   2008 Claus
18.30   2005 Jonas 
19.30   Ledig 

Minibanen
16.00   U12 Jacob
17.30   Ledig 


Ryparken Kunst     Bane    Hold
16.00-18.00              3      U14 A, U13 Brahim & Maksim, U10 Pato, Hasse og John  U12/14 har 1/2 bane, U10 1/2
17.30-18.45            7M     U14 Jakob
18.00-19.30              2      U11-13-14 Piger, U17 Øst og U14 Bo      Drengene har 1/2 bane, pigerne 1/2 bane

Kasernen
17-18    2010 Kasper 
19-20    U16 Hyggerne
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tirsdag 28. marts

15.00       Målmandstræning U10-U12 v/Pelle
16.00       U10 Elite-U12 Elite-U13 Elite- U11 Sofus-U12 Pelle-U14 A     
17.15       U17 Division - U17 Ø - U15 Ø + U19
18.30       Old Boys
19.30       U16 Theis + U14 Oliver + 2-3. senior


Minibanen
16.00-17.15   U10 Pato
17.15-18.30   U9 Emil
18.30- 

Ryparken Kunst          Bane        Hold
16.00                         2             1. senior
16.15-17.30               7M           U14 E
18.00                        3              U13-U14-U16-18-1. sen K + U16 Theis+U16 Casper
18.45                        7M            U15A 



Ude
19.00   U16 Dr. Øst - Roskilde 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 29. marts
16.00  U13 Maksim           
17.15  U13 Bo, U10 Pato, Hasse, John + U13 Brahim                      
18.30  U14 Jakob + U18 Piger, 1. senior kvinder          
19.45  U19 Øst + U19 Mester  
21.00  Ledig         

5M Kunst
16.30-17.30   2008 Dianna
17.30             2008 Claus
18.30             Ledig 
19.00             Team Thai        
 

Ryparken Kunst        Bane   Hold
16.00-18.00              3       U17 Division
17.30-18.45             7M      U13 P David + U13 P Brian
18.00-19.30              2       U15 A + U16 Hyggerne    
19.30                 1/2  2       Ledig  
  

Ude
19.00   U18 DM - BSF 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Torsdag 30. marts
16.00   U10 E- U11 E - U12 E - U14 E + U14 A.  U10-11-12 nærmest klubhus, U14 nærmest Nordhavn
17.15   1. sen - U17 Division + U19 Division                  U17/U19 har 1/4 bane
18.30   U13-14-16-18 Piger , 1. senior kvinder + U17 Ø.      Piger 3/4 bane , U17 1/4 Bane 
19.45   U14 Oliver + U16 Theis + 2-3. senior                      Senior 1/2 bane

5M Kunst
16.00   U10 Pato
17.15   2008 Emil
18.30   Piger

Ryparken Kunst        Bane   Hold
16.00-18.00              2       U16 ØM + U15 Ø
16.15-17.30             7M     U13 Elite
18.00-19.30        1/2  1       U15 A + U16 Theis + U16 Casper
20.00-21.15             7M      Senior Team Jcaob/Andreas

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fredag 31. marts
15.45    U11 E-U12 E-U13 E-U14 E                1/4 bane hver
17.00    U15 + U19+ U18 Piger                     1/3 bane til hver
18.15    U17 Ø + U19 Øst
19.30    Ledig

5M Kunst
15.45   U13 Brahim
17.00   U13 Bo
18.15   Ledig

Ryparken Kunst           Bane    Hold
16.00                          2         U16 Drenge Øst/Mester, U16 Pige Øst, 1. senior
16.15                         7M        U12 Pelle
17.30                         7M        Ledig
18.00                          3         U16 Theis -Lundtofte  Bestil dommer
19.30                          2         Ledig / Kampe eller fuldbane træning

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

U11 træningslejr fredag til lørdag 2. sal

--------------------------------------------------------------

Lørdag 1. april

Kunst
09.00   Børn, Allan 2012-2013           
10.00   Old Boys              
11.15   U15 Dr. Øst - Farum
13.00   U13 Dr. Øst - LSF + U13 Pige Øst - Greve
15.00   Kunsten er aktuelt booket som reservebane for 1. seniors kamp med Dalum 

5M Kunst
09.00   Playmaker 1
10.15   Playmaker 2
11.15   2009 Philip
13.00   Nyt hold 2011
14.00   Nyt hold  2010
15.00   Nyt hold  2009

Græs
09.00   U11 Andreas træningsweekend
15.00   2. senior Kvinder - Medicinernes Boldklub   (rykker til kunst, hvis 1. senior spiller på Stadion)



Østerbro Stadion
15.00   1. senior - Dalum       

5M Kunst
09.15   2009 Galacticos    Playmaker
10.30   2009 Philip           Playmaker

11.30   2009 Åben træning
12.45   2010 Åben træning
14.00   2011 Åben træning   
15.00   Ledig 

Ryparken Kunst   Bane 
08.30                 3  U11 Andreas
10.00                 3  U11 Andreas 
11.30                 3    
11.30-12.45       7M              
15.00                 1
16.45                 1


Ude
13.00   U17 - Svendborg
13.00   U18 DM Piger - Varde
13.30   U14 Pige Øst - Sundby
13.30   U14 Dr. Øst - Lyngby
13.45   U19 - Viborg
15.30   1. senior kvinder - Brøndby
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Søndag 2. april                                         Vinterbaneplan slut   mørkt 20.00
Kunst

08.15   U10 Andreas 2 kampe
09.30   U12 Elite - Sanderum
11.15   U16 Pige Øst - BSF
13.30   U19 Øst - B1903
15.15   U17 Øst - Greve
17.00   Senior Team Frederik - Modstander            Bestil dommer 

5M Kunst
09.00   Playmaker
11.30   Ledig

  

Ryparken Kunst   Bane   Hold
08.30                   1
10.00                   3
10.15-11.30         7M
13.15                   2
16.45                   1

Ude
11.00   U16 Dr. Øst - AB

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mandag 3. april
Sommerbaneplanen går i videst muligt omfang i gang  (men det afhænger som altid helt af vejret/banerne).

5M Kunst
11.00   GVM - AB Tårnby

Ryparken     Hold             Bane
16.00                          1/2  3       B1950/KIFU har bane 1, Skjold har bane 2
18.00                                 3
18.00-19.15                       7M
19.15-20.30                       7M
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tirsdag 4. april

Kunst
18.00   Old Boys
19.15   Old Boys - Hekla


Ryparken Kunst
16.30-18.00                3
16.30-18.00                7M
18.00-19.30                3
19.15-20.30               7M

Ude
19.00   U19 Øst - Lynge Broby
---------------------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 5. april

Kunst
19.30    KS - Union     

Ryparken Kunst       Bane
16.30-18.00            3
18.00-19.30           1/2 bane 1
18.00-19.15           7M

Ude
19.00   Veteran - Køge
------------------------------------------------------------------------------------------- 

Torsdag 6. april

Kunst
19.15   Supermasters - Fremad A.
20.30   1. senior kvinder - Sundby

Ryparken Kunst           Bane
18.00-19.15                 7M
---------------------------------------------------------------------------------------------- 

Fredag 7. april
18.30   U19 Mester - Østerbro

Kunst
19.00   Serie 2 - Østerbro


Ryparken Kunst                          Bane 
16.30-18.00                                2
16.30-18.00                                7M
18.00                                         7M 

---------------------------------------------------------------------------- 

Lørdag 8. april


09.30   Børn 2009-2014                         Kunst
10.00   Old Boys                                   Græs
10.00   U14 Oliver - Union
11.15   Supervet´s - AB Tårnby             Kunst
11.30   U13 Brahim - Fremad Amager
13.00   U13 Bo - Fremad Amager
13.00   U13 Piger David - Vestia
13.00   U17 - Næstved                         Bane 4/Kunst
14.30   U11 - Sundby           
15.00   U19 - Næstved                         Bane 4/Kunst 

5M Kunst
09.00-11.30     Playmaker 

11.30   Nye hold
12.45   Nye hold
14.00   Ledig

 

Ude
11.30   U13 Dr. Øst - Jægersborg
13.30   U13 Pige Øst - Allerød
13.30   U14 Pige Øst - Hvidovre
15.00   1. senior - Thisted 

Sidste lørdag med tider i Svanemøllehallen og Idrætshuset

Græs  (forudsætter at banerne er frigivet)
11.00   U15 Øst 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Søndag 9. april                                                                    

10.00   Senior 3 Frederik - Østerbro                               Kunst
10.00   U12 - FA + U12 - KB
11.30   U12 - FA 2000 + U12 - FA 2000
12.00   U14 Dr. Øst - HIK                                            Kunst
13.30   U18 DM Piger - Vildbjerg                                  Kunst/Bane 4      
15.00   7M 3 Oliver - Hekla + 7M K Ida - Academics        
15.15   Senior Gustav - Culpa                                           Kunst

5M Kunst
09.00-11.30     Playmaker
11.30   Nye hold
12.45   Nye hold
14.00   Ledig

Ryparken Kunst
13.30   U16 Dr. Øst - Raklev

Ude
11.30   U16 Øst - Brøndby
12.00   U17 Øst - Farum
------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Mandag 10. april - onsdag 12. april
Skolerne holder påskeferie. 

9.00 - 15.00    Påskecamp (se mere på www.copenhagenfootballcamp.dk) 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 12. april

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
U17 er i Italien

U16-18 Piger i Spanien
------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

Torsdag 13. april   (Skærtorsdag)

Østerbro Stadion
15.00   B.93 - Kolding

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mandag 17. april  (2. påskedag)

Ude
15.00   1. senior - Kjellerup
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tirsdag 18. april

18.45   Serie 5 - B1950
19.00   KS - FA 2000                 Kunst
19.00   U16 Reserveliga - AB
20.45   Veteran - Skodsborg      Kunst
---------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 19. april
18.45   U19 Øst - Vordingborg
19.15   GOM - SIF/HIK      Kunst
20.30   Serie 4 - CIK         Kunst

Ude
18.45   U16 Øst - HIK
------------------------------------------------------------------------------------------

Torsdag 20. april
11.00   SGOM - KB
19.30   U17 Øst - FA 2000
------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 
Fredag 21. april
18.00   U15 - B1908
19.30   U16 - Husum

Ryparken Kunst
18.00   U15 - Østerbro
19.15   U16 Piger - FB 
------------------------------------------------------------------------------------------------ 

Lørdag 22. april
09.30    Børn 2009-2014                                  Kunst
10.00    Old Boys                                             Græs
10.00    U14 - FA 2000
11.30    U14 - Fix
11.30    U13 Mester - SKjold + U13 - Jægersborg
11.30    U14 Pige Øst - Hillerød                                    Kunst
13.00    U13 Dr. Øst - Holbæk   + U13 Piger - FA 2000   
13.00    U16 Mester - KFUM                                         Kunst
15.30    1. senior kvinder - Raklev                                Kunst

5M Kunst
09.00-11.30     Playmaker 

Ude
10.00   U13 Pige Øst - Sundby
12.00   U14 Dr. Øst - Nykøbing
13.00   U17 - Holbæk
13.45   U19 - HB Køge

Østerbro Stadion
15.00   B.93 - Marienlyst
----------------------------------------------------------------------------------------------

Søndag 23. april
10.00   U12 - Dragør + U12 - B1903       Kunst
10.00   U11 - KB
11.45   U17 Øst - Helsingør                    Kunst
13.30   Serie 2 - Prespa
13.30   U16 Dr. Øst - Roskilde KFUM       Kunst
15.15   7M Kvinder - ALken + 7M Mænd - FA 2000
16.30    7M Veteran - Bispebjerg + 7M - IBP United 

5M Kunst
09.00-11.30     Playmaker 

Ude
11.00   U18 DM Piger - Skovbakken
11.30   U16 Øst - Hillerød
12.00   U15 - HIK
13.30   U19 Øst - Lyngby
----------------------------------------------------------------------------------------------- 
Mandag 24. April
19.15   Senior Theis - HB
19.30   Masters - Kastrup
20.45   Old Boys - Cop. Zebras 
--------------------------------------------- 

Tirsdag 25. april
18.00   U19 - FCN   DBU Pokalkvartfinale
19.15   Supermasters - HIK              Kunst

ude
18.15   U17 - Hvidovre   DBU Pokalkvartfinale
--------------------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 26. april
18.30   U16 Piger - Brøndby IF   DBU Pokalsemifinale    
18.30   U18 Piger - Greve           DBU Pokalsemifinale
19.30   KS - SUndby                                                    Kunst

Ude
18.30   U13 Piger - Allereød    DBU Pokalsemifnale

----------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Torsdag 27. april
19.30   1. senior Kvinder - Roskilde            Kunst

Ude
19.00   Veteran - BSF

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Fredag 28. april
17.30   U17 og U19 DM - Haderslev/Sønderjyske  Kunst og bane 4
18.00   U19 Mester - KB
18.00   U16 - Hekla
------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Lørdag 29. april                                                                Bane            
09.30   2009-2014 Børn                                                     Kunst
10.00   Old Boys                                               
11.15   U15 Øst                                                                   1            rykkes til 10.00
11.15   Supervet´s - Valby                                                   3
11.15   U16 Mester - Vestia                                                  2
11.30   U13 Pige Øst - Damsø + Team Rowshan - Næstved   Kunst

13.00   U14 - HIK                                                               1
13.00   U13 Dr. - SKjold + U13 Piger - FA 2000                     Kunst
13.00   2. senior kvinder- AB Tårnby                                    3
15.30   U16 Pige Øst - Elite Bornholm                                  Kunst          

5M Kunst
09.00-11.30     Playmaker 


Ude
13.00   U16 Øst - Holbæk
15.00   1. senior - Århus Fremad

Børnestævner 3&5M  1. runde
------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

Søndag 30. april
10-14.30   Børnestævner 3M             1/2 Kunst    4 Baner
10.00   U12 Piger - Husum                Kunst
11.15   U12 - Rødovre                       Kunst
12.30   U12 - AB Tårnby + U12 SIF    Kunst
14.00   U12 - AB Tårnby                    Kunst
15.15   Serie 4 - Sønderbro                Kunst 


11.45   Serie 4 - FB                              1
12.00   U14 Dr. Øst - Farum                  2  
13.30   Serie 3 - KFB                           1
15.00   7M K - Hvidovre + 7M - HB       3 
15.15   U19 Øst - FA 2000                   2

5M Kunst
09.00-11.30     Playmaker 


Ude
13.15   U17 Øst - Lyngby
-------------------------------------------------------------------------------------------

Mandag 1. maj 
19.00   KS - Prespa                  Kunst
20.45   Veteran - Skodsborg      Kunst
----------------------------------------------------------------------------------------- 

Tirsdag 2. maj
19.15   U16 Øst - Lyngby         Kunst
-------------------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 3. maj
19.30   U17 Øst - AB Tårnby       Kunst

Ude
18.30   Veteran - Greve    DBU Pokalen 
19.00   U19 Øst - Valensbæk 
-------------------------------------------------------------------------------------------

Torsdag 4. maj
11.00   SGOM - SIF/HIK
19.30   Masters - FB
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fredag 5. maj
18.00   U15 - HIK
18.30   U15 - FCK            Kunst
18.45   U16 Piger - KFUM
19.30   Serie 2 - VLI

Ryparken Kunst
17.30   U16 - FB 

----------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Lørdag 6. maj
09.30    Børnetræning  2009-2014      1/2 Kunst + Græs
10-14.30   Børnestævner 3M              1/2 Kunst
11.30   U14 Dr. Øst - KB      
11.30   U12 - Nørrebro United + U12 - FB
11.30   U16 Mester - Hvidovre
13.00   U13 - HIK + U13 Piger - FB               
13.00   U13 Dr. Øst - Hvidovre
13.00   U14 Pige Øst - Nykøbing    
15.00   U18 DM Piger - AaB        

5M Kunst
09.00-11.30     Playmaker 

Østerbro Stadion
15.00   1. senior - Thisted

Ude
11.00   U17 Øst - Nykøbing
11.15   U16 Øst - Sundby
13.30   U13 Pige Øst - Espergærde
15.30   1. senior kvinder - AB Tårnby


Børnestævner 3&5M 2. runde
-----------------------------------------------------------------------------------

Søndag 7. maj
10.00-14.30   Børnestævner 5M Hel bane
11.30  U11 - FA 2000 + U11 FA 2000
13.30   Serie 2 - B1903
15.00   U18 DM Piger - AaB
15.00   7M -FFV + 7M K - Sundby
15.15   Serie 5 - CBS Sport                Kunst
15.15   U19 Øst - Værløse

5M Kunst
09.00-11.30     Playmaker    (sidste playmaker i foråret)

-----------------------------------------------------------------------------------------
Mandag 8. maj
11.00   GVM - SIF/HIK
19.15   Senior Theis - Hvidovre
19.30   Old Boys - Rødovre

Ude
20.00 Veteran - fremad A
------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Tirsdag 9. maj
19.00   U14 - Husum
19.00   U13 Mester - GVI
19.15   U16 Reserve Liga- HIK    Kunst
--------------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 10. maj
19.00   U12 Piger - AB Tårnby + U13 Piger - GVI
19.15   2. senior kvinder - PI
19.30   Supervet´s - B1903

Ryparken Kunst
18.00   U13 Piger - HIK

Ude
18.30   U14 Pige ØSt - HB Køge
19.00   U16 Øst - Fr.sund
-------------------------------------------------------------------------------------------

Torsdag 11.maj
19.00   7M - Kanariefuglene FC + 7M Veteran - Amager
19.15   U15 Mester - FB
19.15   U16 2 - Hvidovre
19.15   1. senior kvinder - Roskilde
19.30   GOM - HB/Østerbro    

------------------------------------------------------------------------------------------ 

Fredag 12- søndag 14. maj: Bededagsferie
--------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Fredag 12. maj
15.00   U18 DM Piger - Viborg
----------------------------------------------------------------------------------------------- 

Lørdag 13. maj
09.30   Børn
11.00   U15 Øst

Østerbro Stadion
15.00   1. senior - Brabrand

Ude
13.00   U17 - Horsens
15.15   U19 - Horsens
--------------------------------------------------------------------------------------------
Søndag 14. maj
11.45   Serie 4 - Fremad Valby
13.30   Serie 3 - Skjold
15.15   Serie 5 - Nørrebro United
Ude
13.30   U19 ØSt - Brøndby
---------------------------------------------------------------------------------------------

Mandag 15. maj
19.30   U17 Øst - Kastrup
19.30   KS - Frem              Kunst
-------------------------------------------------------------------------------------------
Tirsdag 16. maj
19.15   Supermasters - FA 2000
20.30   Veteran - Brønshøj
-------------------------------------------------------------------------------------
Onsdag 17. maj
19.00   U15 - Fix
19.15   7M K - Heimdal + 7M - Nørrebro 
---------------------------------------------------------------- 

Torsdag 18. maj
11.00   SGOM - Brønshøj
19.15   Veteran 7M - Nørrebro U
19.30   Masters - AB
--------------------------------------------------------------------------------- 

Fredag 19 maj
18.00   U19 Mester - B1903
18.00   U16 - AB tårnby
18.00   U16 - Prespa
18.30   U16 Piger - Sundby
19.00   Serie 2 - FC Udfordringen


Ude
18.30   U13 Pige Øst - Hvalsø 

---------------------------------------------------------------------------- 

Lørdag 20. maj
09.30   2009-2014 Børn             Kunst
10.00   Old Boys               Græs
11.15   U16 Mester - Kastrup
11.30   U12 - Frem + U12 - Hvidovre
13.00   U12 - Sundby + U13 - Fix
13.00   U14 Pige Øst - Herlufsholm
13.00   U17 Division - AB
14.30   U13 - GVI + U13 Piger - B1908
15.00   U19 Division - AB 

Ude
10.00   U13 Dr. ØSt - Sundby
15.00   1. senior - Kolding
15.30   1. senior kv. - Birkerød

Børnestævner 3&5M 3. runde
---------------------------------------------------------------------------------- 

Søndag 21. maj
10.00   U11 - KB
10.00   U14 - AB Tårnby
11.15   U16 Pige Øst - Brøndby 
13.00   U15 Dr. Øst - Roskilde 
13.30   U16 Øst - Frem                     K
15.00   U19 Øst - Kalundborg            K

Ude
10.00   U14 ØSt - Roskilde
11.45   U17 Øst - Roskilde KFUM
------------------------------------------------------------------

Mandag 22. maj
19.15   U14 - SIF
19.15  U14 - Hellas
19.30  Serie 4 - HIK


Ude
20.00   Veteran - GVI
-------------------------------------------------------------------------

Tirsdag 23. maj
19.15   U14 Mester - Brønshøj
19.15   U16 R-Liga - Hvidovre 
19.15   U13 Mester - B1903 + U13 - Dragør
19.30   Serie 3 - Kastrup 

-----------------------------------------------------------------------------

Onsdag 24. maj
19.00   U12 Piger - HIK + 7M K - Culpa
19.00   7M - Nørrebro + 7M - Vanløse
19.30   Serie 5 - Sport IF
19.30   KS - FB        Kunst
-------------------------------------------------------------------------------------------------- 

25.-28. maj  Kristi Himmelfartsferie

----------------------------------------------------------------------------------------------

Torsdag 25. maj
13.30   U18 DM - Kolding

Ude
15.00   1. senior - Dalum
------------------------------------------------------------------------ 

Fredag 26. maj
18.30   U15 Mester - Sundby 

--------------------------------------------------

Lørdag 27. maj
09.30   2009-2014 Børn           Kunst
10.00   Old Boys     Græs
13.30   U13 Pige Øst - Næstved
15.30   1. senior kvinder - Slagelse

Ude
13.00   U17 - Hvidovre
15.00   U19 - Hvidovre
15.00   U19 Øst - Køge 

-----------------------------------------------------------------

Søndag 28. maj
11.30   U17 Øst - B1903
11.30   U16 Pige Øst - Hillerød    Kunst
12.00   U14 Dr. Øst - Brøndby 
13.30   Serie 4 - Stefan     Kunst
15.15   Serie 4 - Sydhavnen Kunst
15.15   Serie 5 - Fremad Valby 

Østerbro Stadion
15.00   1. senior - Århus Fremad

Ude
11.00   U14 Pige ØSt - Herlev
11.00   U15 - Brøndby
11.45   U16 Dr. Øst - KB 

-------------------------------------------------------------------- 
Mandag 29. maj
11.00   GVM - Rødovre
19.15   U12 - Fremad A 
19.15   U14 - GVI
19.30   Supermasters - KB
20.45   Old Boys - Skjold
--------------------------------------------- 

Tirsdag 30. maj
19.15   U13 - KB + U13 - B1903
20.00   Serie 2 - CSC                   Kunst
----------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 31. maj
18.15   U15 - Hellas
19.00   U16 - HIK
19.15   7K - CSC + 7M Valvy
19.30   Serie 2 - ØSterbro  Kunst

Ude
18.30   1. senior kvinder - BSF
20.00   Veteran - Allerød
-------------------------------------------------------------------------------------------- 

Torsdag 1. juni
11.00   SGOM - Østerbro
19.00   U16 Dr. Øst -BSF
19.15   U19 Øst - Nykøbing   
19.16   Grand Old - Køge          Kunst
19.30   7M Veteran - Pioneren
20.30   Veteran - Hørsholm        Kunst 



Ude
19.00   1. senior - Greve
Fredag 2. juni
18.30  U17 Øst - Birkerød
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Pinse  2.-5. juni
U16 Anders er i Holland
------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Lørdag 3.6.
11.00   U15 Øst
15.30   U16 Mester - Elite Bornholm
------------------------------------------------------------------------------ 

Søndag 4. juni  (Pinsedag)
13.00   U18 DM Piger - Odense Q

Ude
11.30   U14 Dr. Øst - AB

-------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Mandag 5. juni

Ude
15.00    1. senior . Marienlyst
-------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Tirsdag 6. juni
11.00   GVM - AB
20.30   Veteran - HUI
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Onsdag 7. juni
19.00   U19 Mester - AB Tårnby          1
19.15   Serie 4 - FB                           2
19.15   U14 - B1903                          3
19.30   Serie 2 - FB                           Kunst


Ude
18.00   U13 Øst - Hillerød
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Torsdag 8. juni
19.00   U17 Division - Slagelse
19.30   7M - HIK + 7K - Nørrebro
19.30   Masters - Brønshøj
19.30  7M - Østerbro
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Fredag 9. juni

------------------------------------------------------------------------------------------------ 

Lørdag 10. juni
09.30   209-2014 Børn                          Kunst
10.00   Old Boys Græs
11.30   U12 - GVI  + U13 Vestia
11.30   U13 Dr. Øst - Greve
12.00   U14 Pige Øst - Virum                   Kunst
13.00   U13 - AB Tårnby + U13 Piger - HIK
13.30   U14 Dr.  Øst - HB Køge                Kunst
14.30   U11 - Hellas
15.00   U16 - KB 
15.00   KS - KB 

Østerbro Stadion
15.00   1. senior - Kjellerup

Ude
11.00   U13 Pige ØSt - Ølstykke
12.00  U19 - Næsby
12.00   1. senior kvinder - Greve
14.15   U17 - Næsby
15.30   U16 Pige Øst - Elite Bornholm

Børnestævner 3&5M 4. runde
-------------------------------------------------------- 

Søndag 11. juni
10.00   U11 - Fix
10.30   U15 - Kastrup
11.45   Serie 3 - Victoria
11.45   Serie 4 - B1903
13.30   U17 Øst - Frem
13.30   U18 DM Piger - Lyseng
15.15   U19 Øst - Roskilde KFUM
15.15   Serie 5 - HIK

Ude
11.45   U16 Øst - FA 2000
13.00   U15 Øst - HB Køge
-----------------------------------------------------------------------------
Mandag 12. juni
19.30   Supermasters - Fremad V 
--------------------------------------------------------------------------- 

Tirsdag 13. juni
19.15   U14 - FB
19.15   U13 Mester - AB Tårnby
19.15   GOM - FA/Rødovre
20.30   Veteran - Køge
-----------------------------------------------------------------------------
Onsdag 14.juni
18.15   U16 Mester - B1903
19.00   U14 Pige ØSt - Brøndby
19.00   Serie 5 - Skjold
20.00   Serie 2 - Østerbro       Kunst
20.00   7M - Akademics
-------------------------------------------------------------------

Torsdag 15. juni
11.00   SGOM - Rødovre
19.15   U14 - KB
20.00   Serie 2 - Husum
20.00   Veteran 7M - Sønderbro
------------------------------------------------------------------------------------ 

Fredag 16. juni
17.00   U14 Mester - Fremad A
18.15   U11 - Fremad Amager + U11 - Fremad Amager
18.15   U12 - Fremad Amager 

Ude
18.30   U13 Dr. Øst - Roskilde

1. senior har sidste træningsdag. Opstart 17. juli
---------------------------------------------------------------------- 


Lørdag  17. juni                                                              Bane
09-16   Afsluttende børnestævne på kunst og en græsbane (2)
09.30   2009-2014   Børnetræning                                     1
10.00   Old Boys Bane 2                                                   3

13.00   U19 Div. - HIK                                                      4
13.00   U16 Øst - HUI                                                       1
13.00   U13 Pige Øst - Herfølge                                         3

14.30   U13 - Østerbro + U13 Pige - Fremad Amager          3
15.15   U17 Division - HIK                                                4 
15.30   U16 Pige Øst - Sundby                                          1


Kunst Ryparken
15.00   Serie 2 - FB
15.30   1. sen. kvinder - Allerød

Ude
13.00   U19 Øst - Herfølge
13.00   U18 DM Piger - Vildbjerg

Børnestævner 3&5M , afsluttende runde
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Søndag 18. juni
09.00-16.00  Afsluttende børnestævner, girlz  Kunst + 1 græs

10.00   U12 - Fremad Amager + U12 - Kastrup
11.30   U12 - FA 2000 + U12 - GVI
15.15   U16 Piger - FA 2000 

Ude
11.30   U17 Øst - Vanløse
--------------------------------------------------------------------------- 
Mandag 19. juni
11.00   GVM - Østerbro
19.30   Masters - Hvidovre
--------------------------------------------------------------------
Tirsdag 20. juni
19.30   Old Boys - Stefan
----------------------------------------------- 

Ude
19.00   U16 ØSt - Næstved
-------------------------------------------------------------------------

Onsdag 21. juni

Ude
18.30   U13 Pige Øst - Hvidovre
18.30  U14 Pige Øst - Roskilde
---------------------------------------------------------------------------------------------- 

Fredag 23. juni
Sidste skoledag
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Lørdag 24. juni
11.15   Serie 4 - Føroyar
11.15   Supervet´s - ØSterbro
11.15   Serie 5 - Arctos
13.00   Serie 2 - Skjold
15.00   Serie 5 - Østerbro
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mandag 26. juni - Fredag 30. juni
Copenhagen Football Camp 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Fredag 11 - søndag 13. august
Unik Bolig Cup

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Onsdag 23. august

Pigerakketten  (14-17 eller 17-20 eller....)

Skrevet af Jesper Nielsen   
Antal hits: 37822
Senest opdateret: 22 februar 2017