Vælg en side

Baneplan og kampprogram

Baneplan og kampprogram.
Se kampprogram og ledige tider frem til sommerferien.
___________________________________

Banebooking
Det er muligt at bestille tid til kampe frem til 1. juli.
I mailer jesper@b93.dk med jeres ønsker. Der kan ikke aftales kampe via telefon eller SMS.
________________________________________

Lyset på kunsten
Lyset tændes som følger:
Gamle Kunst: Lyset tændes på knap i nederste højre hjørne på banen. Frem til ca 1. maj er gammel kunst uden lys grundet reparation.
Nye Kunst: Tændes på banen med din nøglebrik  (husk at få den opdateret hos Gitte, så den også kan tænde lyset på kunsten)
________________________________________

Kampprogram og stillinger   (gælder alle kampe og rækker)

Kampprogram:    www.dbu.dk/turneringer_og_resultater/resultatsoegning/programClub.aspx?clubid=1532

Ved udekampe:  Kontroller altid kampprogrammet, så I finder den rigtige kampadresse.

Stillinger på: www.dbu.dk/turneringer_og_resultater/resultatsoegning/clubPosition.aspx?clubid=

Alle kampresultater tastes ind via DBU´s APP umiddelbart efter kampen.
________________________________________
Alle hold fra U11 til +70 udfylder elektroniske holdkort via DBUs “kampklar”.
Manglende holdkort = tabt kamp.
Opdateret fodboldpas er en forudsætning for at komme på holdkortet.
________________________________________

Bøder for udeblivelser, manglende holdkort eller – resultatindberetning betales af holdet selv
________________________________________

Sommerbaneplanen (som meget præcist angiver holdenes træningstid og -bane) kan du finde her.
________________________________________

 

Mandag 22. april 

Ny Kunst
10.00   U19
11.30   U18 Piger – Silkeborg                Opvarmning
12.00   U18 Piger – Silkeborg
13.45   Ledig
15.00   U10 – Vanløse + 1/2 Ledig

Ude
14.00   1. senior mænd – Brabrand
—————————————————-

Tirsdag 23. april

Ny Kunst
11.00  +70 – AB Tårnby
19.15   +60 – B1903
20.45   Team Frederik – Østerbro IF

Ude
18.30   +40 Ø – Albertslund
19.00   +50 – AB
19.00    U16 Reserve – Hvidovre
19.00   Team Theis – Olympia
——————————————————

Onsdag 24. april

Græs Bane 2
17.30   U13 Piger – KFUM   (anmodet om flytning til 18.30)
18.30   U13 Piger Dragør

Gammel Kunst
19.00   U14 Piger – Allerød

Ude
20.45   +40 2 – KB
———————————————————–

Torsdag 25. april

Ny Kunst
20.30   Team Heister – Union

Gammel Kunst
20.45   Team Kenneth – FB                                 må rykkes

Ude
11.00   +65 – KB
18.45  Team Kasper – Føroyar
————————————-

Fredag 26. april
17.30   U15 Maksim – Vestia   græs                          ryk til 18.30 Kunst

Ny Kunst
18.30   U19 – Holbæk

Gammel Kunst
18.30   U13 Mester – KB + 1/2 ledig                           U13 kampen rykkes til græs, bane 2

Ude
18.00   7K Lars – Vestia
18.15   U15 M – B1903
—————————–

Lørdag 27. april     U11-12 sæsonopstart. Husk holdkort for alle 8Ms hold m/k.

Ny Kunst
11.05   + 45 – KB
12.15   U14 Pelle – Skjold
14.15   U17 – Holbæk
16.15   U13 Oliver- Frem + U12 – Vestia

Gammel Kunst
11.15   +55 – BSF
12.30   U12 Piger – B1908 + U11 – Hekla
13.00   U19 3 – HIK
15.00   +40 7M – KFUM + 7K Mester – Damsø
16.15   U12 – Østerbro + FA

Græs  Bane 2
11.30   U12 –  FA + Vestia
13.00   U12 – Vestia + FA 2000
14.30   U12 – GVI
16.15   U13 P1 – Frem

Østerbro Stadion
15.00   1. senior mænd – Middelfart

Ude
10.00   U14 7M – Dragør
11.15   U13 Kristian – Dragør
12.30   U13 Ruben – Hvidovre
12.30   U13 Pige Øst – Farum
13.00   1. senior kvinder – Farum
13.00   Team Heister – Fremad A
13.00   U13 Dr. Øst – Brøndby
—————————————————–

Søndag 28. april

Ny Kunst
10.00   U14 Drenge Øst – KB
11.30   U15 Drenge Øst – Farum
13.00   U16 Pige Øst  – Brøndby
15.15   U17 Øst – BSF
17.00   Team Kasper – Østerbro

Gammel Kunst
10-17   Børnestævner
17.00   7K – Østerbro + træning Team Bjørn

Græs
13.30    U16 Mester – FA 2000
15.15   U19 Mester – Husum

Ude
11.45   U15 Bo – Skovshoved
13.00   U15 Piger – Orient
15.15   Serie 3 – FA
15.30   U18 Piger – Vildbjerg
17.00  Kvinde senior 7M – CBS
———————————————————

Mandag 29. april 

Ny Kunst
20.30   + 50 – FA 2000

Gammel Kunst
20.45   7K Mester – Culpa         må evt. rykkes

Ryparken Kunst
18.00   2. sen. kvinder – CBS
———————————————

Tirsdag 30. april

Ny Kunst
20.45  +40 – Allerød

Ude
18.30   U18 Piger – BSF
———————————

Onsdag 1. maj

Ny Kunst
18.30   U16  Piger – Brøndby   DBU Pokalen Semifinale
20.45   Team Harvey – Dragør

Gammel Kunst
19.00   U13 Piger  – Greve       DBU Pokalen Semifinale

Ude
U18 Piger – BSF   DBU Pokalen Semifinale
———————————————————————————–

Torsdag 2. maj

Ny Kunst
11.00   +65 – Lyngby
19.00   Team Hans – Heimdal
20.30   +40 – Fremad Forsing   rykkes til 20.45
————————————————————

Fredag 3. maj

Ny Kunst
18.30             Team Bille – ØKF

Gammel Kunst

15.45-17.00   B.93-Hamborg  (tjek)
18.30             U15 3 – Skjold
————————————————–

Lørdag 4, maj

Ny Kunst
11.15   B.93 – Hamborg Piger
13.00   U13 – Brønshøj + U13 – Nørrebro
14.15   U14 2 – HIK
16.00   Kvinde 7M – Copenfalster

Gammel Kunst
10.00-13.30   Børnestævner
14.15            U12 – Oversidder + U12 E
15.30           Ledig

Østerbro Stadion
12.30   1. sen. Kvinder – Odense

2. sal
14.00-20.00   Jan & Roskilde Festival

Cafe
17-24    Nostalgifest

Ude
12.00   U14 Piger – Farum
13.00   U19 – Helsingør
15.00   1. senior mænd – Skive
15.30   U17 – Helsingør
————————————————————

Søndag 5. maj

Ny Kunst
10.00   U14 Drenge – Farum
11.30   U13 Piger – Ringsted + U11 – Aakanden
13.30   U15 Mester – Frem
15.00   U11 HIK + U11 B1908
16.15    Pigetræning

Gammel Kunst
10-17   Børnestævner

Græs
11.15   U11 – HIK
————————————————————————

Mandag 6. Maj
11.00   +70 – Lyngby

Ny Kunst
20.45  Team Hans – FC Random

Gammel Kunst
20.30   +55 – B1903

Ryparken
18.00   U13 Piger – Tårnby + KFUM
———————

Tirsdag 7.
20.45   Team Harvey – Østerbro
20.45   Team Kasper/Mikkel – Stefan
————————–

Onsdag 8.maj
18.45   U16 Piger – Brøndby    DBU Pokalen
20.30   + 60 – AB Tårnby
—————–

Torsdag 9. maj
20.30  40 7M – KFUM
20.45  Team Theis – Fremad Valby
——————————–

Fredag 10. maj
18.30   Team Bille – FB
———————————————–


Lørdag 11. maj

Ny Kunst
10.00   + 32
11.15  + 45 – FA 2000
12.30   U13 Oliver – Hellas + U13 M – Hellas
14.00   7K – Amalie + Nyhavn
15.15   U14 Pelle – AB Tårnby

Gammel Kunst
10.00   Børn
11.15   U12 GVI x 2
12.30   U12 HIK + GVI + U14 7M – HIK
14.00   U11-12 Piger – Sundby
15.15   U13 Kristian – SIF + U12 – KAstrup

Græs                                 Bane
12.00   U19 – Roskilde      1
14.15   U17 – Roskilde      1

Østerbro Stadion
12.30   1. sen kvinder – Vildbjerg

Ude
15.00   1. senior mænd – Kolding
———————————————————–

Søndag 12. maj

Ny Kunst
10.00   U13 Drenge Øst – Lyngby
11.30   U14 Pige Øst  – Brøndby
13.00   U16 Pige Øst  – Farum
15.00   U12 – Nørrebro U + 1/2 bane ledig

Gammel Kunst
10-17   Børnestævner

Græs
11.45   U16 Mester – AB Tårnby
———————————–
Mandag 13. maj

Kunst
19.00   U13 Kristian – Skjold

Gl. Kunst
20.30   +40 – Pioneren

Græs
18.30   U14 – Vestia

Ryparken Kunst
18.00   2. se. kvinder – FA
——————————————–
Tirsdag 14. maj

Kunst
20.45   +40 – BSF

Græs
18.30   U14 – AB Tårnby

——————————————————-
Onsdag 15. maj

Kunst
18.00   U13 Piger – BSF
20.45   Team Hans – KFUM
20.30   2. kvinder – AC Iben

Græs
19.00   U15 Mester – Vestia
19.00   U19 Mester – Hvidovre
19.15   Kvinde 7M – HB
—————————————————————
Torsdag 16. maj
11.00  +65 – AB Tårnby
19.00   Team Heister – B1908
20.45   Team Frederik – Viktoria
20.45   Team Kenneth – ØKF
——————————–
Fredag 17. maj                          Evt. Pokalfinale arrangement
18.30   U15 3 – Viktoria

Ude
14.15   U17 – AB
———————————————–


Lørdag 18. maj

Ny Kunst
15.00   U18 Piger – AaB

Østerbro Stadion
15.00  1. senior mænd – Jammerbugt
——————————————————–

Søndag 19. maj
11.00  U10 Piger

Gammel Kunst
14.00   Team Marlene
———————————–

Tirsdag 21. maj
19.00   U16 R – Holbæk
20.30   +32 – CSC og +40 7M
20.30   Team Bille – VLI
—————————————–

Onsdag 22. maj

Ny Kunst
19.00   U14 Piger – Roskilde
20.45   Team Hans – Frem
20.45    Team Harvey – Fix

Østerbro Stadion
19.00   1. senior mænd – AB
—————————————————-

Torsdag 23. maj
19.30  Team Heister – FA
20.00  U19 3 – Nørrebro
—————————————————————

Fredag 24. maj
18.30   Team Kasper J – B1908
—————————————————————

Lørdag 25. maj

Ny Kunst
10.00   +32
11.15   7K – B1908 + KFUM
13.00  U14 Pelle – Fremad Amager

Gammel Kunst
10.00   Børn
11.15   U11 Fix og Sundby
13.00   Ledig


Ude
13.00   U17 – HIK
15.00   1. senior mænd – Brønshøj
15.00   U18 Piger – FC Thy
15.30   U19 – HIK
———————————————

Søndag 26. maj

Ny Kunst
10.00   U13 Drenge Øst – Roskilde
11.15   Ledig
13.00   U16 Piger Øst    – B.73 Slagelse
15.00   U18 Piger          – Thisted/Thy
17.00   7K Bjørn – ØKF

Gammel Kunst
10-14   Børnestævner
14.00   Team Marlene
14.15   U17 Øst – Farum        rykkes hos DBUK
16.00   U16 Mester – Frem    do

———————————————————-

Mandag 27. maj
19.00    B.93 – Dragør
20.30   + 55 – Lyngby
20.45

Ryparken Kunst
18.00   7K FCU + Soccersisters
18.00   U15 Piger – FA 2000

2. sal
17-21   DBU formandsklubben  45 personer    (giv besked)
——————————————-

Tirsdag 28. maj
19.30   +60 – Køge
20.45   + 50 – Hvidovre
————

Onsdag 29. maj
11.00   +65 -KB
17.30   U13 M – HIK + U13 Kristian – Bispebjerg  Græs
19.00   U14 Pelle – Fremad Amager
20.45   Team Kasper – Sundby
20.45   Team Theis – B1903
————————-
Torsdag 30. maj
20.30   Senior
————————
Fredag 31. maj
18.30  U15 3- Dragør
————————-

Lørdag 1. juni

Ny Kunst
15.00   U18 Piger – AaB

Østerbro Stadion
12.30   1. senior kvinder – Næsby
15.00   1. senior mænd – Vanløse
——————————————————————————–

Søndag 2. juni
Ny Kunst
10.00   U10 Piger
11.30   U15 – Brøndby
13.00   U17 Div – Horsens
15.15   U17 Øst – Nykøbing

Gammel Kunst
13.30   U16 Mester – Skjold
15.15   U17 Øst – Nykøbing

Græs
13.00   U19 – Horsens
——————————–

Mandag 3. juni
11.00   +70 – KB
20.45    7K – Bispebjerg

Ryparken Kunst
18.00  2. senior kvinder – Valby
——————————————————–

Tirsdag 4. juni
20.45   +40 – Fremad Amager
20.30   +40 7M – Husum


Onsdag 5. juni
18.00   U13 Piger – Jægersborg + Vanløse   Græs
19.00   U14 – Vanløse        Græs
19.00   U14 Piger – Helsingør
19.00   U15 Maksim – Bo
20.45   Team Theis – GVI
20.45   Team Harvey – FB

Ude
19.00   1. senior mænd – HIK
——————————————————————————-

Fredag 7. juni
18.30   Team Bille – HIK
18.30   U12 Pato 1-2 + 1/2 bane ledig
——————————————

Lørdag 8. juni   (pinse)
11.15   U16 Mester – GVI
11.15   U12 AB Tårnby x 2
11.15   U12 Pioneren  + U11 Østerbro  græs
12.30   U13 Oliver – B1903
12.30   U12 Husum + GVI
13.00   U19 3 – AB Tårnby
14.00   U12 – AB Tårnby + U13 KB

Ude
13.30   U18 Piger – Viborg
15.15   U17 – Næsby
15.15   U19 – Næsby
——————————————————————-
Søndag 9. juni

Gammel Kunst
14.00   Team Marlene

————————————————–
Mandag 10. juni
20.30   +50 – FB

Østerbro Stadion
14.00   1. senior mænd – Århus Fremad
——————————

Tirsdag 11. juni
19.00   U16 R – Helsingør
19.00   U19 Mester – Vestia
19.15   + 55 – KB
20.45   Team Frederik – Vanløse
———————-
Onsdag 12. juni
19.30   + 50 – FB
20.45   Team  Hans – SIF
20.45   Team Frederik – ØKF
—————————
Torsdag 13. juni
11.00   + 65 – Frem
19.00   Team Heister – KFUM
20.45   Team Kenneth – Fremad V
———————-
Fredag 14. juni
18.30   2.sen. kvinder – PI
18.30   U14 – B1903
—————————-

Lørdag 15. juni

Ny Kunst
10.00   + 32
11.15   +45 – B1903
13.00    U18 Piger – Fortuna Hjørring
15.00   Ledig

Gammel Kunst
10-11.30   Børnestævner
12.00   U11 – B1903 x 2
13.30   U11 – B1903 + U13 – Sundby

Græs
11.15   U11 + U12 Piger

Ude
14.00   1. senior mænd – Ringkøbing
—————————————————————

Søndag 16. juni

Ny Kunst
10.00   U14 Drenge Øst – Roskilde
11.30   U14 Piger Øst – BSF
13.00   U16 Piger Øst  – Damsø
16.00   + 32 – Nanoq

Gammel Kunst
10-12   Børnestævne
14.00   Team Marlene
—————
Mandag 17. juni
20.15   +60 – FA Rødovre
20.30   +40 7M – Prespa


Tirsdag 18. juni
20.45   40 + Greve
20.45   Team Frederik – Sundby
—————————-

Onsdag 19. juni
18.00   U13 Piger – FA 2000
19.00   U13 Piger – Farum
20.45   Team Hans – B1903
————————————————————
Torsdag 20. juni
19.30   + 60 – FA
——————————————-
Lørdag 22. juni
11.15   U13 Oliver – Sundby
13.00   Team Hans – VLI
15.00   U19 3 – B1903
——————————

Søndag 23. juni
10.00   U13 Drenge – Brøndby
13.30   Team Bille – SKjold
13.30   Serie 3 – SKjold
14.00   Team Marlene
—————————————————————–

Fredag 28. juni
Sidste skoledag
———————————————–
Søndag 30. juni

Gammel Kunst
14.00   Team Marlene
———————————————-

Mandag 1. juli
Camp
——————————————–
Fredag 12. juli
17.00  U17 – Amerika
17.00  U18 – Amaerika

Mandag 22. juli
17.00   U16 og U18 Piger – Amerika

Mandag 29. juli
17.00    U17 Ø – AMerika
17.00   U16 P – AMerika
————————————————-

Søndag 2+9 november: 10-14   1/2 kunst til DBU C trænerkursus

Mandag 11-18-25_ 17-21   Do

——————————————————————-